מותר לך / עדנה בוכמן

 

 

מותר לך / עדנה בוכמן

 

 


עוד ספר משובח שנכתב מבית היוצרת עדנה בוכמן, שזכיתי לקרוא כמה מספריה הקודמים. בספר סיפורים נפלא זו מפיחה הסופרת חיים בכל אחד ואחת מהדמויות המתוארות בהם. הסיפורים נוגעים ולא תמיד הסוף הוא טוב אך תמיד הוא מעניין ומאתגר את הקורא. הסיפורים הם קצרים ברובם אך יש בהם עלילה שלמה שתעניין כל קורא. בחמלה ובעניין טווה המחברת חוטים של עלילה שמעצימה את הסיפורים בחן ובאהבה!

 

·       מאז שפרצה הקורונה נמנעה תמר, שנמצאת בקבוצת סיכון, לצאת מביתה ומכיוון שחיה בהסגר הזמינה מוצרים מהסופר. השליח לא דמה לאף שליח שהגיע אליה קודם, מנומס, נעים, ומייד עורר את סקרנותה.

 

·       חנן לא מצליח להירדם. הכלבה בקומה שמעל אינה חדלה לנבוח. הוא מדליק את הרדיו כדי שקולו יגבר על הנביחות המעצבנות. עכשיו השכן מלמטה צועק להחריש את הרדיו. אשתו של חנן מאיצה בו לעלות למעלה ולהשתיק את הכלבה. כי מה רוצה כבר כלבה? קצת תשומת לב, קצת ליטוף, קצת אהבה, ואת כל אלה יודע חנן לתת....

 

·       ארז, מרצה באוניברסיטה מתחיל להגיע הביתה באיחור בכל ערב. חמוטל מוטרדת ויוצאת במשימת בילוש לגלות את סודו, ומה שהיא מגלה מפתיע אותה מאד, וכך גם את הקוראים.

 

·       גיורא, נשוי ואב לילדים גדולים, מקבל הודעה במסנג'ר, דרישת שלום רחוקה מימי הלימודים שלו בארה"ב. מה שנודע לו ישנה את חייו.

 

47 סיפורים ואנקדוטות על פי סגנונה המיוחד של הסופרת, חלקם משעשעים וחלקם עצובים, כולם פרי התבוננותה של הכותבת במצבי חיים של בני זוג ובודדים, פעמים מעלי חיוך ופעמים דמעה, כולם במבט אוהב.

 

"מותר לך" הוא ספרה החמישי של עדנה בוכמן. קדמו לו הספרים: "נדדה האהבה", שהועלה כמופע בקפה תיאטרון הקאמרי, עם השחקנית אסתי זקהיים, ותורגם לגרמנית, "האם יש משהו בינינו" שעובד למופע מוזיקלי, ע"י המלחינה גלית פלורנץ,  בתיאטרון תמונע, "פנסיון שטרן", שתורגם אף הוא לגרמנית ו"זמן, געגוע".

 

הוצאת סטימצקי/ עורך: חיים פסח: עיצוב ואיור כריכה: דוריאל רימר/ 136 עמודים 2022.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

רק אומרת מאת שירה לוונטר מופרדי