המנכ" שבך מאת יעל גרינברג ולימור רביד

המנכ"ל שבך
נבחרת המנכ"לים של ישראל מגלים לך את סודות הדרך לפסגה

"כאשר מביעים בעובד אמון גבוה, זוכים בתמורה לנאמנות גבוהה ולהשקעה יתרה מצדו. כלל זה תקף כמעט בכל מצב ובכל ארגון." אפרת דובדבני מנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות משנת 2014.
'המנכ"ל שבך' הינו ספר יקר מפז למנהלים, מנכ"לים ולכל מי שמנהל את עצמו לכולנו בעצם.
מה הופך את המנכ"לים לתותחי על? לאנשים המסווגים כבעלי יכולות של מצוינות וחתירה מתמדת לשלמות וכוח בחברה בכל תפקיד שהוא? לשאלה הזאת ענו גברים ונשים בכנות גמורה שעשו זאת ועדין מושכים תחתם את כיסא המנכ"לות בביטחון ובכישרונות אינסופיים. כל מנכ"ל ומנכ"לית בתורם ענו בצורה מעוררת השתאות.
32 מנכ"לים ומנכ"ליות מהשורה הראשונה בישראל, גברים ונשים שסיפרו את הסודות שלהם וכן את דרכם המסועפת למעלה אל צמרת השלטון.
• מנכ"ל הוא תפקיד בודד. הבדידות היא אחד הדברים הכי דומיננטיים בתפקיד.
• היזהרו מנאיביות: שימו לב, כולם רוצים מכם משהו.
• המנכ"ל הוא זה שנושא באחריות לכל מה שקורה בארגון. (דניאל ספיר מנכ"ל קבוצת תקשוב משנת 2012.
יכולתי לצטט את כל הספר, כל משפט בו חשוב ומעורר מחשבה. הספר הוא עוצמתי ומלמד בו זמנית. ניתן לשאוב ממנו המון חוכמת חיים לצד טיפים מעולים לכל אדם באשר הוא ובמיוחד למי ששואף קדימה להתמנכ"ל בחייו.
למרות שהמנכ"לים שהתראיינו לספר שונים האחד מהשני ועברו דרך אחרת ומיוחדת, בכל זאת יש ביניהם קווי דמיון משותפים כמו נחישות, הערכה עצמית גבוהה ובריאה, כריזמטיות, אנושיות והיכולת לצמוח ולהתחזק ממשברים ועם הצלחות כאלה בשטח לא מתווכחים.
• הסמכות שלכם לא מגיעה רק מהתפקיד ומהתואר. עליכם להרוויח אותה כדי שילכו אחריכם, באמצעות אסרטיביות וכריזמה.
• היעזרו ביועצים. אי-אפשר לגדול לבד, וכדי להתקדם צריך להיעזר באחרים. בחרו את היועצים שאתם יכולים לסמוך עליהם.
רוית אסף בעלים ומנכ"לית של חברת רוית אסף משנת 1999. רשת בתי ספר למקצועות האיפור והיופי.
כל הסודות פרושים לעיני הקורא ומעניקים לו יתרון ממשי בעולם העבודה התובעני והבלתי מתפשר. * העולם משתנה בקצב אדיר. הטכנולוגיה והגלובליזציה משנים את הסביבה, ומנהל חייב להתאים את עצמו לשינויים אלה, אחרת ימצא את עצמו לא רלוונטי. רנ"צ משה קראדי יו"ר דלק ישראל משנת 2017.
בנוסף היה מאוד מעניין לקרוא את הסיפורים האישיים ותחילת דרכם של המנכ"לים המרואיינים שחלקם לא ידעו שהם עתידים לזהור ולנצוץ בחברה בדרכם אל כיסא המנכ"ל.
אפרת דובדבני: "שמעון פרס נתן בי אמון והעניק לי תחושה שאני משמעותית, ולכן היה לי חשוב להוכיח את עצמי מעל ומעבר. זה היה מבחינתי אחד השיעורים הגדולים בניהול. אני משקיעה את מרבית זמני בניהול ההון האנושי. אני מאמינה בקשר האישי עם העובדים ומכירה את כל העובדים באופן אישי. לאנשים יש הרבה יותר יכולות ממה שהם חושבים שיש להם, לכן המנהל צריך לעזור לעובדים לפתח את יכולותיהם."
ההון האנושי חוזר על עצמו בווריאציות שונות מפי המנכ"לים שכולם הבינו שהוא החשוב ביותר ותורם לארגון, אם הוא מנוהל בצורה נכונה ואנושית. " הנכסים הגדולים ביותר שאי פעם יהיו ברשותכם הם האנשים אליהם אתם מקושרים. אם תפתחו נכון רשת של קשרים אישיים, דלתות רבות ייפתחו בפניכם." רונן ניסנבאום מנכ"ל רשת מלונות דן משנת 2017.
"הצלחה אמיתית בעיניי היא לא עובדת היותי מנכ"לית, אלא היכולת שלי להשפיע לטובה." פזית נויברגר פפושדו מנכ"לית תאגיד מי לוד משנת 2014.
שתי מחברות מוכשרות לספר, האחת לימור רביד מומחית בייעוץ ארגוני ובפיתוח מנהלים יועצת ארגונית ועסקית המובילה ארגונים, מנכ"לים ומנהלים בתהליכי שיפור ביצועים המביאים להצלחה אישית וארגונית והשנייה יעל גרינברג מרצה בין לאומית למוטיבציה ומנהיגות ויועצת ארגונית ועסקית המתמחה בהובלת מנהלים וארגונים לשיפור ביצועים.
הספר הינו סיכומו של מסע שנמשך שלוש שנים והחל כחלום גדול, הוא מעניק הזדמנות להיכנס לתוך חדריהם של המנכ"לים להקשיב לסיפורם ללמוד ולשאוב מהם עוצמה מהתובנות שצברו במהלך השנים.
הוצאה לאור סגול/ עורך ראשי: לירון פיין/ עורכת משנה: רסל דיקשטיין/ 415 עמודים כולל ביבליוגרפיה 2020.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן