"אם תרצו-חזון ישראל 2040" מאת גדי ריבובסקי

 

"אם תרצו-חזון ישראל 2040" מאת גדי ריבובסקיאני תמיד מגדירה את עצמי כאחת שאינה מבינה גדולה בפוליטיקה. ספרו של גד ריבובסקי עשה לי סדר בבלגן. בספרו מצביע גד בבקיאות מדהימה על עוולות בחברה תוך כדי שהוא מציע רעיונות חכמים לשיפור המצב בארצנו הקטנה. אין תחום במדינה שהוא לא נתן עליו את הדעת. הספר חשוב לקריאה לכל אדם מכיוון שהוא מראה בבהירות ובפשטות את כל הקורה במדינה, ותוך כדי הוא אינו מסתיר מאומה. ספר קטן גדול שיכול להשפיע רבות על כל אזרח במדינה.

"אני מבקש שכולנו, כל יושבי הבית הזה, יזכרו שהעם לא משרת אותנו. אנחנו משרתים אות העם" יצחק רבין.

"אם תרצו – חזון ישראל 2040" מאת גד ריבובסקי, מביא את סיפורה של המדינה שגד כל כך אוהב, עבר, הווה והחשוב מכל - חלומות, רעיונות ותכניות לעתיד טוב יותר, חברה שיוויונית ורצון לבנות הזדמנות ראויה לכל ילדי ישראל.

כולנו נולדים שווים, אך כבר מרגע הלידה מתחיל לצמוח הפער בינינו. בשנת 2040- ילדים שייוולדו בפריפריה לא יהיו זכאים לאותה ההזדמנות שיקבלו בני גילם שייוולדו במרכז. חינוך הוא אבן היסוד לסגירת פערים אלו וכל אותם פערים נלווים. הכול מתחיל בחינוך.'

'פתגם סיני אומר כי הגורל הוא רוחות הנושבות בחיינו מכל עבר והודפות אותנו בשבילי הזמן. בעלי כוח רצון, אמונה ומעוף ייאבקו בסערה וימשיכו בדרכם, ואילו החלשים ייסחפו עם הרוח. ספר זה נועד להגן על אותם חלשים מפני רוחות אלה.'

בספר משובצות אמרות חכמות הנוגעות לתחומי העניין שבו.
"הספר מדבר על תכנית 2040 אך חשוב לקוראיו שגם אם התוכן ישתנה ויעבור שינויים, כל מה שחשוב בפיתוח מדיניות ציבורית זה אימוץ גישה יצירתית מתקדמת. אתם יכולים להפוך למה שאתם רוצים להיות ואת על ידי לקיחת אחריות ולעבור מהיציע למגרש, תהנו."

גד ריבובסקי, יליד המושבה אבן יהודה, בנם של שרה וחן ונכדם של ניסן וציפורה שהגיעו לארץ ב- 1921 כדי להגשים את החזון הציוני. ליברל, חילוני, לוחם בסיירת צנחנים, חקלאי, איש עסקים, ספורטרפיסט נבחרות ישראל בכדורסל זה 27 שנים, חולם חלומות, פנטזיונר ואופטימיסט. "לשמחתי, תגלו שכמה מהדברים שכתבתי לאורך השנים קרמו עור וגידים והפכו לחלק ממציאות חיינו. הצטרפו אליי ויחד נגשים את חזונו של הרצל. אשמח לקבל את תגובותיכם באתר שלי   israel-vision.co.il".

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: יובל ניסני/ עיצוב כריכה: מיטל מימוני/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 121 עמודים 2021.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

בקרוב תהיה שמח מאת עמי אנידג'ר