המבול מאת עודד ברוך מרדכי לויצקי

 

המבול מאת עודד ברוך מרדכי לויצקיספר מרתק המשלב עוצמה דמיון ומציאות המקבל נפח מדהים מול ההתרחשויות שבו. הגיבורים שבו ובמיוחד הגיבור הראשי מעניינים ומרתקים לא תרצו להניח מהיד!

 

"המבול" מאת עודד ברוך מרדכי לויצקי בהוצאת, הוא ספר מתח בעל עלילה סוחפת בו כל אדם מן השורה יוכל להזדהות עם הגיבור ולהקיש תובנות לחייו האישיים.

בסוף האלף השני לספירת הנוצרים מקבל גיבור הספר, ראש הממשלה את הבשורה על סוף העולם הקרב ובא. חייו עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה ובחודש האחרון לחייו הוא מתעמת עם שאלות קיומיות ועם החלטות הרות גורל עבורו ועבור כל תושבי כדור הארץ העומדים בפני כליה: השמש עומדת לגווע, ובתאריך 31.12.99 העולם יעצור מלכת והאנושות תיכחד."

נקודות הקצה בחיינו טומנות בחובן הזדמנויות נדירות לשינוי, ומזמינות אותנו לחיפוש אחר תשובות לשאלות שמעולם לא שאלנו.

האחריות הכבדה המונחת על כתפיו של הגיבור מביאות את הגוף והנפש להיטלטל בים הסוער של החיים, ועולם אמוני חדש מתחיל להיבנות .ֹ הוא מוצף בזיכרונות העבר; סבו האהוב, גיבור ילדותו, שלימדו אמונה פשוטה מהי, מפקדו הנערץ מסיירת מטכ"ל שנהרג בפעולה חשאית, ושירותו במוסד. עבר, הווה ועתיד מתמזגים, וממד הזמן מקבל פרספקטיבה חדשה. מושפע מסיפור נח והמבול, שואל ראש הממשלה בתמימות ילדית: האם הכול כתוב וידוע מראש?                                                                                 

תפניות מפתיעות לכל אורך הספר יטלטלו את הקורא עד לעמוד האחרון, כי את הנעשה אין להשיב, ולנכנס בשער האמת אין דרך חזרה.

 

"המבול" הוא ספר הביכורים של עודד ברוך מרדכי, תושב הצפון. כתיבת הספר החלה בשנת 1999 ונמשכה כעשרים שנה עד לסיומו והוצאתו לאור. עודד שוזר את מסע חייו בסיפור דמותו של ראש הממשלה לכדי שלושים יום שנותרו לאנושות.

הוצאת ספרי ניב/ עיצוב כריכה ועימוד: לירון מליח/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 203 עמודים 2021.

 

 


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

בקרוב תהיה שמח מאת עמי אנידג'ר