אנו צריכות שתי אימהות מאת הדסה כהן

 

אנו צריכות שתי אימהות מאת הדסה כהןהדסה דסי בפי מכריה ומשפחת מגוללת את סיפור חייה וחיי משפחתה. את אמה שאיבדה ילדה בגיל צעיר ולאחריה הגיחה לעולם דסי על אב שהייתה קשורה אליו שרצה כל חייו לפצות אותה על אובדן נוכחות האם במובן מסוים ושגם הוא הלך לעולמו בגיל צעיר מאוד. מסכת חיים מעניינת מאוד השזורה מטבע הדברים בנפילות עליות ועוד כמו שרק החיים יכולים לנפק עבורנו.

"אנו צריכות שתי אימהות" מאת הדסה כהן, הוא רומן מרגש ונוגע ללב שמבוסס על חיי המחברת.

דסי, ילדה של אבא, מאבדת את העוגן שלה, את הביטחון ואת השקט הפנימי כשאביה נפטר. דסי מתבגרת כנערה מופנמת שעולמה התערער.

במהלך שירותה הצבאי היא פוגשת במי שיהיה החבר הראשון שלה, אך כעבור שלוש שנים נקטעת פתאום החברות ודסי ניצבת בפני מציאות רגשית מורכבת וקשה.

סיפורה האישי של דסי מתרחש על פני השנים ולצד ההיכרות עם דסי מתוודע הקורא לאורחות חיים, לאירועים רבי-משמעות שמתחוללים בארץ ולשינויים טכנולוגיים מהפכניים.

הסיפור צולל למערכת הזוגיות של דסי עם בעלה ולהתפתחות חיי משפחתה. העלילה היא דרמטית, כתובה בנגיעה אנושית, מפוקחת ונוקבת כשלצד הקושי היא מגלה גם התעלות רוח.

הדסה כהן אומרת: "לכולנו יש עבר שמוביל אותנו להחליט לגבי דברים שקשורים בזוגיות ובכלל שמשפיעים על הבחירות שבחיינו. כל אחד מאיתנו עשה ועושה טעויות. מניסיוני, כדאי לקחת סיכון שאולי יגרום לנו סיפוק, אושר ונחת, ולא חרטה שתכרסם בנו בהמשך. מה שחשוב, הוא מה שאנחנו עושים עכשיו ולזכור תמיד שיש לנו בחירה וכי אנו חופשיים לבחור".

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: הלנה מגר-טלמור/ עיצוב כריכה ועימוד: לירון מליח/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 252 עמודים 2021.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו