והשיב לב אבות על בנים מאת דניאל יהב

 

והשיב לב אבות על בנים מאת דניאל יהבהספר מוקדש בראש ובראשונה לבורא עולם בו מאמין המחבר בכל ליבו. עוד מוקדש הספר להוריו היקרים ולכל בני משפחתו שנפלו בשואה.

שמו של הספר נעוץ מהפסוק בספר הנביא מלאכי: 'כג הנה אנוכי שולח לכם את אליה הנביא לפני בוא יום יהוה הגדול והנורא: כד והשיב לב-אבות על-בנים ולב בנים על-אבותם פן-אבוא והכיתי את-הארץ חרם: (מלאכי ג', 24-23).

"והשיב לב אבות על בנים" מאת דניאל יהב, הוא סיפור חיים מרגש ונוגע, סיפור אישי ולאומי בשלושה חלקים.

הוצאה להורג, בריחה ממחנה עבודה נאצי, חציית גבולות בזמן מלחמה וחיים במחתרת הם רק חלק מסיפור החיים של דויד, הילד היהודי ששרד את השואה, עלה לישראל, הצטרף לפלמ"ח במלחמת השחרור וחווה את נס תקומתו של עם ישראל בארצו.

החלק הראשון בספר מתאר את סיפור חייו המרתקים של דויד, אבי הכותב, ניצול שואה. בחלקו השני של הספר נשזר סיפורו של דויד האב, בסיפור חיי דניאל בנו, ומתאר את המתח ביחסים ביניהם, לאחר שחייו של דניאל משתנים עקב אמונתו באלוהי ישראל ובישוע משיחו.

בחלקו השלישי מתמודד הספר עם השאלות הקשות של השואה, כגון: היכן היה אלוהים בשואה?, ובהמשכו חושף בפנינו את צפונות העתיד, כפי שהן נגלות מבעד לעדשות החזון של נביאי התנ"ך של עם ישראל.

דניאל יהב, יהודי משיחי, נולד ב-1959 ביפו-תל-אביב לאב ניצול שואה. דניאל נשוי באהבה גדולה לשיריה, אב לשבעה ילדים וסב ל-14 נכדים. ב-1981, לאחר שירותו הצבאי, החל לעבוד כפועל ייצור בחברת גלטרוניקס בע"מ, שייצרה אנטנות למכשירים ניידים, וכעבור ארבע שנים מונה למנכ"ל החברה. בחסד אלוהים צמחה החברה בשבע השנים הבאות לחברה מפתחת, יצרנית וליצואנית הגדולה בעולם של אנטנות לטלפונים ניידים.

בשנת 1991 הענקת פרס קפלן בכנסת ישראל, ב-1992 זכה בפרס הניהול המצטיין, ב-2014 הוכתר כיקיר המושבה יבנאל וב-2020 הוכר כקצין מילואים מצטיין בפקע"ר, מחוז צפון.  דניאל מקפיד לתת לאלוהים את כל הכבוד והתודה.

כיום דניאל משרת קהילה יהודית משיחית, ומרצה בכנסים ברחבי העולם בנושא אמונה באלוהי ישראל ובכתבי הקודש.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: תמר שיטה/ עיצוב כריכה: דניאל יהב/ הפקה ועיצוב גרפי: סרי ניב/ 380 עמודים 2022.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו