אזרח בכחול מאת ניסן בר בראונשטיין

 

אזרח בכחול מאת ניסן בר בראונשטייןעבודתם ומלאכתם של המשרתים במשטרה ולקצינים שבהם אינה קלה בלשון המעטה. עבודה הרצופה בסכנות ומהמורות שלא תמיד מוערכת. מחבר הספר ניסן בר בראונשטיין מתאר בספרו תוך קטעי שירה שכתב אירועים שהיו. גיבורו הדמיוני חיים ממלא את תפקידו כפי שרקם אותו ניסן ובכך משרת את יחסי האנוש בין השוטרים ובין האזרחים. ספר קולח ומרתק.

 

"אזרח בכחול" מאת ניסן בר בראונשטיין בהוצאת הספרים אוריון, הוא רומן מרתק ומרגש על קורותיו של קצין משטרה מיום גיוסו ועד פרישתו.

 

חיים, חייל משוחרר לאחר מלחמת יום הכיפורים, הולך ברחובות העיר בחופשת השחרור, נכנס לתחנת המשטרה העירונית ומחליט להתגייס למשטרה. הוא משרת כשוטר עד יציאתו לגמלאות לאחר עשרות שנים כקצין בכיר, בעל משפחה וזיכרונות מצולקים וטראומות מן הקרבות בסיני.


הספר מדגיש, בנוסף לעלילות ולאירועים, את יחסי האנוש בין השוטרים עצמם ובינם לבין האזרחים, לצד חיי משפחה, חברות והתנהלות בצל ההיררכיה הקשוחה והמשימות המשטרתיות.


הספר, שמלווה בקטעי שירה, המעצימים ומבארים את האירועים, הוא רומן דמיוני ברוח תקופת השירות ביחידות משטרה, שבהן שירת המחבר כשוטר וכקצין בתפקידים מגוונים וכן שירת כקצין בשירות בתי הסוהר.

 

ניסן בר בראונשטיין (72), תושב מודיעין, הוא גמלאי של המשטרה ושל שב''ס, אב לשלושה ילדים וסב לשני נכדים. ספר נוסף שכתב 'הבוהמה הקטנה' (הוצאת אוריון) הוא קובץ של שמונה סיפורים קצרים על נשים ואנשים, שמחים, עצובים וחולמים. אנשים שחיים מתקווה לתקווה, מאמינים בכוכבים וכל רצונם הוא לזכות לשחר הבא. נוסף לכך הוציא לאור 330 שירים בסדרה שנקראת ''שירת חולין'' בהוצאת 'ביטאון שירה' בעריכת ד''ר אורן עילם.

 

הוצאת ספרי אוריון/ עריכה: ורד לבקוביץ'/ עיצוב עטיפה: שיר לוי/ 451 עמודים 2022.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הצוק הרגשי מאת שרית דן

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי