למות לפני אולגה מאת עוז אביב

 

למות לפני אולגה מאת עוז אביב


 

קובץ סיפורים מעורר השראה המעניק נקודת מבט ייחודית עלינו בני האדם. ספר שהתחלתי לקרוא וחיפשתי כל  דקה פנויה כדי להמשיך אותו.. הדמויות הסיפורים כה מעניינים שלא ניתן להניח את הספר מהיד. מסתבר שהחשקים והרצונות שלנו ממש דומים אך בכל פעם מפתיעים בחוזקותם.

'למות לפני אולגה' הינו ספר בראש ובראשונה על כל אחד מאיתנו המרגיש שונה ומיוחד וזה סוד קסמו!

"למות לפני אולגה" מאת עוז אביב בהוצאת הספרים אוריון, הוא קובץ נפלא ומרגש של  חמישה סיפורים על חיים פשוטים ומורכבים, על אנשים רגילים ומתוסבכים, על אחריות ועל גורל

תוכנית ריאליטי יוצאת דופן שמצולמת בין כותלי בית סוהר עם משתתפים שהם פושעים אמיתיים משגעת את המדינה כולה ומשפחה אחת בפרט ועל כך בסיפור "חנינה". בסיפור "מטקות" גבר צעיר חסר שאיפות או חלומות גדולים מפתח תיאוריה פסאודו־פסיכולוגית באמצעות צפייה בזוגות משחקים מטקות והופך בן לילה למומחה מפורסם למערכות יחסים. פחד מהזדקנות ערירית מפיח חיים ססגוניים מאין כמותם – "למות לפני אולגה". הסיפור "שבוע בבועה" מספר על שתיין כפייתי מנסה בדרך לא דרך לנצח את הדיכאון בזמן שהתרופה לנפשו עשויה להימצא בשיחה פשוטה ומרפאת עם אדם זר שיושב לידו והסיפור "קבוצת החירות" מספר על קבוצת תמיכה אחת שחבריה רודפים אחרי הזנב של עצמם בניסיון להשיג חופש אמיתי. 

למות לפני אולגה הוא ספרו השלישי של עוז אביב (36). קדמו לו הספרים: "מאז אני מחכה" ו"סודות מלחמות קצרים".

עוז אביב: "אני מקווה שהקוראים יצליחו לדמיין את עצמם במציאות המשתנה בין סיפור לסיפור ולערער על אמונות ומחשבות שנראו להם מובנות מאליהן עד עכשיו. אני רוצה שהם יתבלבלו, יחשבו מחדש על טוב ורע ועל אמת ושקר ואולי אף יגיעו למסקנה שזה כלל לא קיים - שלא רק שלכל מטבע יש שני צדדים, אלא גם שכמו שבהטלת מטבע התוצאה היא שרירותית כך גם כל ההתפתלויות והמצבים אליהם אנו נקלעים במסלול חיינו.   

הוצאת ספרי אוריון/ עריכה ספרותית: דנה שחף/ עיצוב עטיפה: שיר לוי/ צילום העטיפה: אביעד בר נס/ הפקה: אורלי לוי/ 148 עמודים 2024.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי