בחירות ביער מאת ד"ר נורית צדרבוים


ספר מתנה חדש:

בחירות ביער מאת ד"ר נורית צדרבויםהכל אפשרי …corny | בחירות ביער/ נורית צדרבוים
'בחירות ביער' הינו ספר אינטראקטיבי המעניק חווית קריאה מצוינת באמצעות אפליקציית greatboox  בה פוגשים את המחברת ואת האיורים שיצרה בספר. ניתן להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות ללא תשלום.

תחילתו של רעיון הספר: מחברת הספר הוזמנה להשתתף בתחרות כתיבה שהנושא שלה היה משלים, ונתקלה בפסוק הזה מספר משלי שדיבר אליה מאוד: "כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם" (משלי כז, יט).
 כיוצרת, אמנית, כותבת וחוקרת מתעסקת המחברת בפנים של האדם. 'אנשים רואים בזולת את עצמם,' כך כדבריה. האחר משמש לנו מעין מראה ודרכה אנו רואים דברים המצויים בתוכנו. לכן הספר הזה מתייחס ברובו לפסוק הזה. המשל מספר סיפור אחד ובעצם מתכוון להגיד עוד דברים. בעיקרון הספר מספר על בחירות שהיו ביער. ביער יש חיות ויש את מלך החיות שהוא האריה ומלכה שהיא הלביאה. יש סיפור ויש משל ויש גם את האיורים שיצרה המחברת שיוצרים סיפור משלהם.
הספר מתאר בדרך של חריזה, העשויה ביד אמן ובעזרת משלב גבוה במיוחד. מספר על יער הנמצא מעבר לנהר הסמבטיון שבו שולטים האריה והלביאה. האריה מכריז באחד הימים, לפתע פתאום, כי יש לקיים בחירות לחברים חדשים שיצטרפו לצוות היועצים שלו – והיער כמרקחה. כל החיות מחפשות מועמדים משלהן, ובסופו של דבר מציגים לאריה את מועמדיהם. האריה זועם בשל הבחירה הגרועה ומעידה על הבוחרים עצמם. השועל חיפש מועמד ישר ומצא את הנחש הערמומי, העורב חיפש זמר ומצא תרנגול צרוד – ועוד ועוד. הנמר החכם מסביר למלך שלא מדובר בחיות טיפשות כפי שחשב, פשוט מאד כל אחד חיפש במועמדו משהו מעצמו. האם זו בערות או טבעו של אדם?
הספר מביא רעיון עם עומק אשר פונה לקהל יעד רחב, ומוצג בחן בחביבות בשעשוע ובציניות ובכך הופך את הקריאה ואת השמיעה לחוויה של ממש. לצד אלה הוא מעביר מסרים חשובים אשר יכולים לשמש את הקורא הקטן לקראת בגרותו – דמוקרטיה וכיבוד רצון העם, הבנת עמדתו של האחר יחד עם הכרת עצמו.

".......כָּךְ יָצְאָה שְׁמוּעָה צְלוּלָה וּפָרְצָה כָּל דֶּרֶךְ,
שְׁמָעָהּ כָּל חַי, מִתְּנוּךְ אֹזֶן עַד יָרֵךְ וּבֶרֶךְ.
נְחָשִׁים לְחָשׁוּהָ בֵּין תִּימְרוֹת אֶרֶס רַעֲלָם,
צִפּוֹרִים צִיְּצוּהָ בֵּין סִדְקֵי מַקּוֹרָם,
גּוּרֵי אֲרָיוֹת שְׁאָגוּהָ בִּקְרִיאַת תִּגָּר,
וּפִילִים תָּקְעוּ בְּחִדְקָם כְּמוֹ הָיָה זֶה קוֹל שׁוֹפָר.
"זְמַן בְּחִירוֹת" קָרְאוּ כֻּלָּם בִּשְׁאָגוֹת וְצָהֳלַת נְחָרוֹת...." (מתוך הספר)

בשנת 2014 הכתוב זכה בפרס ראשון בתחרות כתיבה בסוגת 'המשל'.
בחירות ביער הוא ספר מחכים ונפלא מתאים לקריאה משותפת לכל המשפחה, הוא טומן בחובו מסר ענק לכל אדם באשר הוא.
"בחירות ביער" כתבה וציירה ד"ר נורית צדרבוים. הוצאה משותפת "נוריתארט" ו"ספרי ניב", 40 עמודים. להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/.


תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן