צבא, משפט ועו"ד מאת עו"ד אלדד פלד מדריך שימושי לחייל בנושא החוק בצבא

 

צבא, משפט ועו"ד מאת עו"ד אלדד פלד

מדריך שימושי לחייל בנושא החוק בצבאספר מעולה ומציל חיים הינו 'צבא, משפט ועו"ד'.
 בני החייל עלעל בו ונשאב לכל מילה שבו. בן של חברה שהסתבך בשירותו הצבאי, אני בטוחה שלו היה נופל בחיקו עותק מהספר הסיפור שלו היה נגמר אחרת. המסלול של אותו בן כלל כלא ויציאה מוקדמת מהצבא מה שהיה יכול להסתיים אחרת לו היה נעזר בעורך ובעצות המעולות שבספר.

"האם כל חייל צריך לידו עורך דין צמוד? כיצד יכול חייל להיות מוכן למקרה שיזדקק לעורך דין? מתי נדרש לחייל סיוע משפטי? מדוע חיילים רבים נשפטים בבית הדין הצבאי וכיצד יוכלו להימנע מכך? מדוע הענישה בצבא מחמירה? כיצד להתכונן לחקירת מצ"ח ולהימנע מטעויות גורליות? מתי עדיף להסגיר את עצמך? מה קורה כאשר מוגש כתב אישום? מהי ועדת סמים ומה הן סמכויותיה? איך מתמודד צה"ל עם נושא ההטרדה המינית ומה ייחשב הטרדה מינית? מה יכולים לעשות חיילת או חייל שנפלו קורבן להטרדה מינית או עבירת מין אחרת? כיצד מגן החוק מפני חדירה לפרטיות ופגיעה על רקע מיני? מה הן ההשלכות המשפטיות של מערכת יחסים אינטימית בין מפקד וחיילת? כיצד נקבע הפרופיל הרפואי הצבאי, לאיזה צורך ואיך ניתן לשנות אותו." על שאלות אלו ורבות אחרות עונה הספר בצורה מאירת עיניים ושווה לכל נפש.

"צבא, משפט ועו"ד" מאת עו"ד אלדד פלד הוא מדריך שימושי לחייל בנושא החוק בצבא. הוא מקיף מגוון רחב של נושאים בתחום החוק בצבא אשר ראוי שכל חייל ומפקד בצבא יכירו, והוא מהווה מדריך מעשי לחייל כיצד להימנע מעבירה על החוק ומהסתבכות בהליך פלילי במציאות המורכבת של השירות."

למרות הנושאים ה'יבשים' שבספר הוא כתוב בצורה קולחת ומאירה ומבהיר לא פעם ששימוש בעורך דין יכול לעזור ולמנוע בעיות עתידיות. כותב הספר הוא עורך דין וגם משאיר את פרטיו בגב הכריכה לכל צרה שלא תבוא.

"פרקים בספר עוסק גם בעבירות אלימות, בפעילות מבצעית (העמדה לדין של מפקדים ולוחמים בעקבות אירועי לחימה), תאונות אימונים (מה הם ההליכים שנוקט צה"ל בעקבות אירוע בטיחות, וכיצד על מפקדים וחיילים המעורבים באירוע להכין את עצמם), פרקים מיוחדים עוסקים בשימוש בלתי חוקי בנשק ובעבירות רכוש ופרק מיוחד עוסק בנכי צה"ל ומשרד הביטחון."

ספר פוקח עיניים למתגייסים ולמשרתי הצבא גם יחד.

עו"ד אלדד פלד שירת בצה"ל במשך 27 שנים במגוון תפקידי פיקוד והדרכה, רובם בחטיבת גבעתי. בין היתר, שימש מפקד סיירת גבעתי מפקד גדוד שקד, מפקד בסיס האימונים וסמח"ט בגבעתי, וכן מפקד גדוד בבית הספר לקצינים. בתפקידו האחרון בשירות קבע שימש מפקד מערך מגל בדרגת אלוף משנה. עם שחרורו מצה"ל פנה לעסוק בעריכת דין, והוא משלב את ניסיונו הצבאי העשיר עם ידע משפטי בייצוג חיילים כסנגור בהליכי משפט צבאי ובייצוג חיילים שנפצעו בתביעה להכרה בזכאותם מול קצין התגמולים במשרד הביטחון.

עו"ד אלדד פלד זמין בכל עת לכל שאלה בנושא משפט צבאי ובכל הקשור בנכי צה"ל ומשרד הביטחון בטלפון 052-3374547 .

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: מיכל שרון/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 140 עמודים 2020.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן