ספק שקרה באמת מאת אפרת אלעזר

 

ספק שקרה באמת מאת אפרת אלעזר

 


ספק שקרה באמת' מאת אפרת אלעזר הינו ספר סיפורים קצר ייחודי שנון ומקסים. הוא מכיל תשער-עשר סיפורים קצרים ומיוחדים.

כשקראתי אותם הבנתי שמשולבים אמת ודמיון אוסף סיפורים שבו רב הדמיון וצריך להפעיל גם את השכל כדי להבינם.

 

"חלומות ליליים משולבים במחשבות על החיים, חלומות בהקיץ מתערבבים עם זיכרונות אישיים וסיפורים של אנשים קרובים - כל אלה הם ההשראה לאוסף הסיפורים הקצרים שלפניכם."

כל סיפור שונה ומיוחד מרעהו, יש בהם דמויות שונות והתרחשויות שהן הכלי להבנת התובנות והרעיונות שצמחו מתוך עולם המציאות וההכרה במהלך השנים.

על הסיפור "שיחי זעם": נער בעל מוגבלות כלשהי, מנסה למצוא לה פיתרון. לאחר זמן מה הוא מטיף גם לקהילתו להשתמש בפתרונו זה, אף שהקהילה אינה זקוקה לו.

על הסיפור "בבטן אשתו": אדם חוזר הביתה, פצוע אנושות ממלחמה. כיצד יפגוש את בנו, העוברי, בטרם יחצה את גבול הרחם לעבר החיים בחוץ, ויעניק לו זיכרון יחידי מאביו?

על הסיפור "עולם פנורמי": דג באקווריום עגול במרכז הסלון מבין את העולם על-פי מה שרואה מבעד לזכוכית. רק כאשר יצא ממנו ויצליח להציץ מבעד לחלון – תשתנה תפישת עולמו.

"וביום אחד זה מגיע, והאדמה מתחילה להתרומם, להתנפח ולהגביה. הבתים כבר אינם ניצבים על מישור, אלא על מדרונו התלול של הר. דלתות הכניסה שמוטות כלפי מטה אל הוואדי החדש שנוצר, נפתחות ומתנודדות בחריקות על צירים שלא שומנו, ודרכן נופלים האנשים, מנופפים בידיהם וברגליהם, מתגלגלים מטה, נערמים זה על זה ומתנקים מהאבק ומהבוץ שדבק בבגדיהם." (קטע מתוך הסיפור: "המישור וההר")

 

אפרת אלעזר, בעלת תואר שני ב"לימודי מדבר" מטעם אוניברסיטת באר שבע, אוהבת טיולים (בעיקר רגליים מהסוג המתיש) ואומנות (ציור וכתיבה מהצד המעשי וכל השאר מהצד הצופה והנהנה). מתפרנסת כבודקת תוכנה וגרה בנתניה עם בנה.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: גילי תל אורן/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 71 עמודים 2020. 

 

תגובות

  1. תודה רבה ❤
    מוזמנים להכנס לעמוד הספר או להזמין בחנויות הדיגיטליות.
    עותק מודפס אפשר להשיג ע"י שליחת הודעה בעמוד -
    https://www.facebook.com/efratela681

    השבמחק

הוסף רשומת תגובה

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן