סודה של צדפה מאת מיכל רג'יניאנו

 

סודה של צדפה מאת מיכל רג'יניאנו'סודה של צדפה' הוא ספר נפלא המתאר גילוי ושינוי עוצמה ויופי הגלומים בכל אחד מאיתנו. סיפור על צדפה ובעצם על ילדה עם חלומות.

"'סודה של צדפה' מאת מיכל רג'יניאנו הוא ספר ילדים מקסים, המביא את סיפורה של ילדה קטנה בעלת חלום להיות לצדפה מיוחדת במינה, לבנת הים, שיוצאת למסע בים הגדול, במצולות, למסע גילוי עצמי.  במסעה, היא פוגשת צדפות מיוחדות, בהן צדפת המסרק וצדפת האש, ומתבוננת פנימה אל עצמה, עד לחשיפת סודה המפתיע."

הספר מתאר את הצדפה שמרגישה שאין בה כל ייחודיות והיא שואפת להיות מיוחדת במינה. מגלים לה שבתוכה יש סוד גדול שהופך להיות הכי מיוחד ככל שעובר הזמן.

הספר צבעוני ומזמין ויש בו איורים נפלאים וססגוניים של מאיה עוזיאל המאירים את הספר לכל אורכו ומעניקים לו חווית קריאה שונה ובונה.

אֲנִי יַלְדָּה קְטַנָּה, וְיֵשׁ לִי חֲלוֹם: לִהְיוֹת לְצִדְפָּה, צִדְפָּה מְיֻחֶדֶת בּמִינָהּ שֶׁכָּמוֹהָ לֹא רוֹאִים כָּל יוֹם. אֲנִי עוֹצֶמֶת עֵינַיִם, נוֹשֶׁמֶת שָׁלוֹשׁ נְשִׁימוֹת וְיוֹצֵאת לְמַסָּע בַּיָּם הַגָּדוֹל, בַּמְּצוּלוֹת. בּסוֹפוֹ אֲגַלֶּה אֶת מָה שֶׁבִּי צָפוּן, אֶת הַסּוֹד שֶׁבִּי טָמוּן. בַּחֲלוֹמִי אֲנִי הוֹפֶכֶת לְצִדְפָּה, לְלִבְנַת הַיָּם, צִדְפָּה קְטַנָּה וּלְבָנָה,  אַךְ בִּשְׁנַת חַיַּי הָרִאשׁוֹנָה אֲנִי עֲצוּבָה, מֵאַף צִדְפָּה אַחֶרֶת אֲנִי בִּכְלָל לֹא שׁוֹנָה.  מָה מְיֻוחָד בִּי? אֲנִי מְבַקֶּשֶׁת לָדַעַת. הַאִם אֲנִי כּכָל מִילְיוֹנֵי הַצְּדָפוֹת בָּעוֹלָם? (מתוך הספר)

מיכל רג'יניאנו היא אימא של הדס בת 9, בעלת תואר ראשון בחינוך והוראה. מחנכת כיתה בבית ספר יסודי אוהבת לכתוב והחלום שלה היה להיות סופרת. "סודה של צדפה", ספרה הראשון, נכתב בהשראת המסע שעברה כילדה וכבוגרת.

מיכל רג'יניאנו מספרת: "בחיפוש אחר הגשמה עצמית, אני שאלתי במשך זמן רב: "מה החלום שלי? מה הייחודיות שבי? שאלות אלו הובילו אותי להתבוננות פנימית וגילוי עולם מופלא של דמיון ויצירה. במהלך חמש שנים של כתיבה, נולד הסיפור "סודה של צדפה". אני מאחלת לכל ילד, לכל ילדה ולכל אדם באשר הוא לגלות את הסוד – הכישרון הייחודי לו – הטמון בעמקי הנשמה ולשתפו באהבה עם העולם".

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: גלית גולדרייך/ איורים: מאיה עוזיאל/  21 עמודים 2020.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן