שביל חוכמת המילים מאת אמירה לידר

 

שביל חוכמת המילים מאת אמירה לידרספר מזוקק ושופע בתובנות שיכולות לשפר את חיינו. אמירה לידר מחברת הספר: "זה קל ברור ופשוט ליישום והכי חשוב, מהיר מאוד. אתם בוודאי תשמחו לגלות באיזו מהירות ועד כמה תשתפר איכות חייכם."

החלק הראשון  ממש ממלא את הנפש ובו מילים שכדאי להוציא מהלקסיקון שלנו כדי לשפר אותם. כמו למה? שמעוררת תרעומת ומתפרשת כביקורת מיד כשהיא נאמרת בכל סיטואציה. המילה אבל, שמשובצת במשפט הנאמר, מבטלת את שאר חלקיו. עוד אבן נגף מהדרך שלנו היא הדבקות בהכל או לא כלום.
בסופו של דבר צריך לזכור שאין שלמות והמציאות היא גמישה ומלאה בסדקים לעתים. גם המילה לא היא אבן נגף לא קטן ועדיף להפחית שימוש במילה זו.

"במציאות החיים בעידן הנוכחי אנחנו מוקפים באינסוף סיסמאות ומסרים לחיים נכונים וטובים יותר. המאמנת אמירה לידר בספרה "שביל חוכמת המילים", מבקשת להפוך את המסרים לפרקטיקות יישומיות של החיים. לתפיסתה, מסר אחד חד, ברור, מזוקק ומעורר רגש, מספיק בהחלט כדי להיטמע ולחולל שינוי של ממש בחיינו.

מתוך שפע של תובנות ועל סמך ניסיון חייה זיקקה אמירה את ה-"אחת, שתיים, שלוש" שלה לכדי המלצות ברורות. היא מציינת מה עלינו להוציא מחיינו, מה עלינו להכניס לתוכם ומה מחובתנו לשמר.

זה קל, ברור, פשוט ליישם, והכי חשוב – את התוצאה תראו מייד. גם אתם מוזמנים להצטרף למאומנים רבים שכבר יישמו את הפרקטיקה הפשוטה הזו וחוללו שינויים מהותיים בחייהם תוך זמן קצר."

'זכרו, קריאה היא רק השלב הראשון. על מנת ליצור שינוי, כדאי ליישם את ההמלצות בחיי היומיום שלכם. זאת בתקווה שהספר יהפוך את שבילי חייכם לקלים מעט יותר.'

ספר שהוא קטן אבל גדול במשמעות שלו  ונכתב באהבה גדולה המעבירה מסרים חשובים.
 קראתי אותו בהנאה ומתכוונת ליישם
!

אמירה לידר - ילידת 1954 מחיפה, בעלת תואר ראשון במדעי החיים ותואר שני במדעי הרוח, דירקטורית בנבחרת הדירקטורים החברתית, חברה בליגת השירה והמשוררים הישראלית, מאמנת ומגשרת – ניהלה במשך שנים רבות את קשרי החוץ של חברת תרופות בין-לאומית גדולה. כותבת ופעילה במגוון תחומי חיים ודעת, אם לארבעה וסבתא לשמונה. בשנת 2008 נבחרה על ידי המגזין 'דה מרקר' לאחת מארבעים נשים פורצות דרך ומובילות שינוי בישראל. עד היום יצאו לאור חמישה ספרים פרי עטה, שני ספרי שירה ושלושה ספרי ילדים.

 הוצאת ספרי ניב/ עריכה: לימור סימון/ עיצוב העטיפה: לירון מליח/ איורים: ורד גולדמן/ 99 עמודים 2020.

 

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן