כשהכל כפי שהוא מאת דדי קלרמן

 

כשהכל כפי שהוא מאת דדי קלרמן

שלווה ושחרור בחיים המודרנייםניסיתי לפענח את השם הספר וככל שהרביתי להפוך דפים התבהרה לי התמונה ומהות שמו. 'כהשכל כפי שהוא' הינו ספר הדרכה מצוין המתווה דרך ומבאר איך להתבונן בפרספקטיבה אחרת על החיים שלנו וכתוצאה מכך לעורר שינויים חיובים בהם. לטעמו של מחבר הספר דדי קלרמן, אנחנו מלבישים את המציאות בצבעים קודרים או צבעוניים והמציאות בכללותה אינה רעה או טובה ואנחנו בני האדם חלק ממנה. הנפרדות הזאת שאנו יוצרים היא זאת שיוצרת את המתח והקשיים.

 

"כשהכל כפי שהוא" מאת דדי קלרמן, הוא מדריך מעשי, המעביר מסר בסיסי ברור וחד: כל אדם, ואפילו הוא נמצא תחת עומס עבודה רב, חובות פרנסה והורות, זכאי ויכול להשתחרר מהתודעה המבולבלת ולחוות את רמות האושר והאפקטיביות יוצאות הדופן האפשריות של שחרור זה."

 

'בספר פורץ דרך זה, תוך הסברים פשוטים והרבה דוגמאות יומיומיות, נפרסת תשתית של הבנה וחוויה פנימית של השחרור והשלווה. הספר מראה ומדגים באופן פשוט מדוע אנו נכנסים למרדף החיים, מדוע איננו מוצאים שלווה, מה מקור הכעס, הפגיעה וההאשמה העצמית, מה מקור המתח והלחץ וכמובן כיצד ניתן להשתחרר מהם ולפגוש במרחב הנוכחות ההווה.'

'הספר מצליח לקחת את הקורא להבנות משמעותיות, שמאפשרות התבוננות רעננה, משוחררת, ושלווה כלפי המציאות, תוך הבנה עמוקה של תעתועי הרצון, ההשתוקקות, השאפתנות, הצורך בהכרה והצלחה, ומה היתה אי ההבנה הבסיסית שגרמה להם מלכתחילה.'

דדי כמו עוקר את שורשי הבלבול שגרמו לכול המתח ואי הנחת ומזמין את הקורא להצצה בהירה ומשוחררת בחייו.

"המציאות היא כפי שהיא. היא לא טובה ולא רעה, לא יפה או מכוערת, אלה תמיד היינו אנחנו שהלבשנו אותה בצבעים שונים. הרצון, ההאשמה העצמית, ההיפגעות, הפחד, המתח, אלה כולם מחשבות שחלפו בראשנו ואינן מייצגות אמת. כאשר ניווכח שהמחשבה לא מייצגת אמת, היא תפסיק להפעיל אותנו באופן טבעי ובלי שנצטרך להפעיל מאמץ. כך אנחנו משתחררים ממנה והופכים לחופשיים. ומאחר שנהיה חופשיים מהמחשבה, תיווצר בנו שלווה עמוקה, הפגיעות תיעלם, וייווצר איזון. אנרגיה רבה שהוצאה על אגו, ריבים, אי-שביעות רצון מעצמנו ומאחרים, היפגעות או פוליטיקה ארגונית, שוב לא תבוזבז ותהיה זמינה לנו כדי לפעול באפקטיביות." (מתוך הספר)

דדי קלרמן מחבר הספר הוא איש עסקים, אבא ואיש משפחה. שלאחר חווית שחרור ואחדות עמוקה (חווית הארה), חקר במשך שנים את הסיבות שמובילות למצב זה ובשנת 2014 החל להעביר את התובנות והידע בקורסים ובסדנאות, ספר זה מרכז ומכיל את עיקרי הידע והתובנות.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: הלנה מגר-טלמור/ עיצוב כריכה: אלה רסקין/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 162 עמודים 2021.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן