בחצר של סבא יענק'לה מאת טל שחר

 

 

בחצר של סבא יענק'לה מאת טל שחרסיפור משובב לב על ירקות בגינה, סלט ירקות משפחתיות נהדרת ואחווה מקסימה ונוגעת ללב. בחצר של סבא יענק'לה צמח לו בערוגה מלפפון ענק לשמחת כולם. סבתא דבור'קה שאת כולם אוהבת הזמינה אותם לאכול סלט גדול. כל אחד מהמשפחה התחיל ליצור אומנות, נוגה בצבעיה, אמיר שר למלפפון עם גיטרה ויובל רקדה סביבו שימשיך לצמוח. בהחלט משפחה יצירתית.

"בחצר של סבא יענק'לה" שכתבה טל שחר, הוא ספר ילדים מקסים ומהנה, המספר על מלפפון שצמח בגינה של סבא יענק'לה, מלפפון עצום בגודלו שלא נראה כמוהו בכל הסביבה."

'כל בני המשפחה והשכנים הגיעו לגינה כדי לחזות בפלא ולתרום את חלקם במסיבה הגדולה שהכין סבא יענק'לה וארגנה סבתא דבור'קה לכבוד המלפפון החדש.

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים, הנפלאים והססגוניים של הציירת והאומנית אירה לבשנקו, שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.'

״בְּגַן הַיָּרָק שֶׁל סַבָּא יַענְקָ'לֶה צָמַח מְלָפְפוֹן מֻפְלָא. סַבָּא נִגַּשׁ לְְסָבְתָא, נָתַן לָהּ נְשִׁיקָה וְאָמַר: "מְלָפְפוֹן עֲנָק בַּגִּבְעָה זֹאת סִבָּה לִמְסִבָּה נִפְלָאָה." (מתוך הספר)

 

טל שחר, ילידת 1966, בת שנייה מבין ארבע בנות למשפחת מרחב, המתגוררת בגבעת שפירא שבעמק חפר. נשואה לאמנון, אימא לנגה, לאמיר וליובל. בעלת תואר ראשון בחינוך לגיל הרך ותואר שני בחינוך מיוחד מטעם אוניברסיטת תל-אביב. מחנכת זה 25 שנה בחינוך הרגיל והמיוחד. אוהבת ליצור בחומר ולצייר. מחוברת לעולם הגיל הרך ואוהבת ילדים. "בֶּחָצֵר שֶׁל סַבָּא יַענְקָ'לֶה " הוא ספרה הראשון.

טל שחר מספרת: "הסיפור הוא דמיוני, אך הדמויות אמיתיות, והאווירה תואמת את זיכרונות ילדותי בגבעת שפירא. זיכרונות מיישוב שוקק חיים שבו חתונות וחגים נחגגו בחצרות הבתים בחוויה של שיתוף, אחווה ואהבה, זיכרונות ממשפחה אחת גדולה שבה כולם עוזרים, מושיטים יד ותורמים את חלקם בחגיגה שמחה".

הוצאת ספרי ניב/ עריכה וניקוד: גילי תל אורן/ אורים: אירה לבשנקו/ הפקה ספרי ניב/ לא ממוספר 2021.

 

 

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן