בימים ההם בזמן הזה מאת יפה גואטה

 

בימים ההם בזמן הזה מאת יפה גואטהספר סיפורים מרגש ונוגע שבו כל מילה ומשפט מהווים תפאורה לעבר בניחוח אמיתי של פעם. סיפוריה של יפה אותנטיים וספוגים באהבת האדם. כל סיפור והייחוד המרגש שלו כשבמרכזם מצויים גיבוריו והתלאות שעברו.

"בימים ההם בזמן הזה" מאת יפה גואטה הוא קובץ סיפורים מקסים, נוגע ומרגש.

בחלקו הראשון של הספר יפה חוזרת לאיראן ממנה עלתה לארץ בגיל שבע. בסיפוריה היא מנסה להציג צדדים נוספים של התרבות העשירה שהייתה להם באיראן.

סיפורה של כלה שנסחרת כמו אבטיח בבזאר פרסי ומובלת לחופה סוערת עם סוחר פחמים מוצג בסיפור "החתונה של אשרת". "צילום משפחתי" מספר את סיפורה של משפחה שמגיעה לצלמנייה כדי לנצור רגע קטן של אושר בשחור-לבן, בסיפור "בדרך לאספהאן" סיפורה של אם חסרת כול שנאלצת להשאיר את בתה הקטנה מאחור ועולה על אוטובוס לאספהאן למסע מייאש בין סמטאות אפופות עשן נרגילות וריח מתקתק של אופיום."

'בחלק השני של הספר מבוססים חלק מהסיפורים על מקרים ששמעה בתוך כדי נסיעה באוטובוס מחולון לתל אביב, כמו הסיפור "תורידו אותי ברבנות" בו בחורה מספרת למי שהיה בצד השני של הקו על זוגית שהולכת להתפרק, בזמן שהיא בונה זוגיות חדשה.

אלה הם כמה מהסיפורים שבספר מלא אהבת אדם זה.'

יפה גואטה מתגוררת בחולון, עובדת כסייעת לילדים בעלי צרכים מיוחדים. היא עלתה מאיראן בגיל שבע, ומאז היא אוצרת בליבה ובמגירותיה מראות, צלילים וריחות מארץ רחוקה. בגיל 70, כשהיא כבר סבתא לשישה, מעיזה יפה לספרם בספר הביכורים שלה "בימים ההם בזמן הזה". בעזרתו היא חוזרת לאנשים קשיי היום ולחוויות המטלטלות שנצרבו בתודעתה בישראל ובילדותה באיראן.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה לשונית וספרותית: מיכל שרון/ ציור כריכה: תמרה ברון/ הפקה: ספרי ניב/ 157 עמודים 2021.

 

 

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן

כבולה מאת סתיו ברוך