עד שהגעתי לדור מאת לילך קופולוביץ

 

עד שהגעתי לדור מאת לילך קופולוביץכשהתחלתי לקרוא את הספר 'עד שהגעתי לדור' התערבבו לי מספר טעמים, בהתחלה הוא מתאר את ליהי בחורה צעירה המתמודדת על תפקיד ניהול בבית ספר נופים באיזור מגוריה. משם ממריאה ליהי לבוסטון לכנס בענייני עבודה. הספר גולש מהר לפסים רומנטיים כשליהי מגלה גבר חלומות בשם דור ומתפתח ביניהם רומן עתיר תשוקה ומין. בהמשך נשזר בין דפי הספר  עברה המסוכסך של ליהי בבית הספר והחרם הלא מוצדק שעברה שם בידי חברותיה מה שצילק את נפשה. אולם הדבר הכי קשה שחווה ליהי בימי נעוריה הוא בטיול השנתי לירושלים, שם היא נחשפת מעבר להצקות קשות גם לאירוע מיני חריג וטרגי שסוגר אותה בתוך חומה בצורה.

"עד שהגעתי לדור" מאת לילך קופולוביץ, הוא  רומן מרגש ומרתק המביא את סיפורה של ליהי זמיר, כמעט בת שלושים ואחת.

ליהי אישה יצירתית, נחושה ומלאת שאיפות. היא מתמודדת במכרז לניהול בית הספר נופים וחולמת לעשות אותו למקום שכל תלמיד בו יכול לממש את החוזקות שלו. ליהי נוסעת לחופשה קצרה בבוסטון לכנס חדשנות חינוכית, ושם היא פוגשת את דור שפר, יזם היי-טק ישראלי צעיר, שלוקח אותה אל שיאים רגשיים שכמותם לא ידעה ומאלץ אותה להתמודד עם השדים מעברהּ – בריונות בגיל הנעורים ופגיעה שערערה אותה במשך שנים ומנעה ממנה לבנות זוגיות.

ליהי עוברת מסע רגשי מטלטל, אך נאבקת לכבוש כל פסגה ופורשת בפנינו את היופי שבחינוך. גם דור עוטה על עצמו שכבות של הגנה מפני אירועים טרגיים בעברו, אך החיבור החזק ביניהם מביא את שניהם להשיל מעליהם את המגננות – ולהרגיש.

"כשראיתי אותו בשער בית הספר, נעתקה נשימתי. נדהמתי לראות אותו שוב פתאום ולהבין שהרגשות הסוערים עדיין שם, לראות את הבעתו המופתעת נמחקת ומתחלפת מהר במעטה שריון, לחוש בידיו אוחזות בידיי לשניות ספורות מבלי להתנתק. הפער בין הרגש שבער בי למחשבות הרציונליות היה גדול. כשדור נגע בי ולחץ את ידי, הרגשתי אותו. גופי בגד בי, ליבי בגד בי, הייתי בבעיה. אני מתנתקת, מתקשה לשחרר ומצטערת" (מתוך הספר).

 

לילך קופולוביץ גרה בקריית מוצקין, בעלת תואר ראשון בספרות ותואר שני בניהול משאבי אנוש. לילך החלה את דרכה במערכת החינוך כמחנכת, בין יתר תפקידיה שימשה סגנית מנהלת במרכז פסג"ה וב-11 השנים האחרונות ניהלה בית ספר יסודי בצפון. כשעזבה את תפקיד הניהול החלה מסע של שינוי שבו חזרה לאהבתה הישנה – הכתיבה. היא נשואה לאיל, ולהם שני ילדים, ניב וגל. עד שהגעתי לדור הוא ספר הביכורים שלה.

סיפור עוצמתי על אישה/ילדה שחוותה קושי עצום ובכל זאת טיפסה לצמרת בכל תחומי החיים.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: ניצן בן אברהם/ עיצוב כריכה: ליאור נעים/ 244 עמודים 2021.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן

כבולה מאת סתיו ברוך