יומולדת חצי מאת משה (מוזי) יצחקי

 

יומולדת חצי מאת משה (מוזי) יצחקיספר ילדים מקורי ושמח המתאר ילדה יצירתית מאוד.
 לחגוג יום הולדת פעם בשנה זה לא מספיק, אולי פעם בחודשיים? אבל אמא אומרת שצריך להיערך, אז הסכמנו על פעם בחצי שנה או בהגדרה נכונה פעמיים בשנה שזה נפלא. אז לאור ההסכמה הכנתי הזמנות ליום הולדתי ה- חמש וחצי תודו שזה מקסים. לאחר אפיית העוגה מגיעים האורחים ומביאים רק חצי מתנה ואת החצי השני יעניקו ביום הולדת השלם.

"יומולדת חצי" מאת משה (מוזי) יצחקי, הוא ספר ילדים מקסים ומהנה,  המבטא בכנות כובשת את תקוותיה של ילדה לחגוג יום הולדת לא רק פעם בשנה ונכתב ממש מראוּת עיניה.

 

עם התקדמות העלילה מבינה גיבורת הספר שעליה להתפשר, ושהפּשרה פותחת בפניה עולמות חדשים ומפתיעים לא פחות. גם המתנה שהוריה מעניקים לה לאחר החגיגה - מתנה לטווח ארוך המותאמת למסלול החיים האישי שלה - מפתיעה ומרגשת ויכולה לשמש רעיון נפלא למתנה ייחודית של הורים לילדיהם."

 

"סיפורי נולד לאחר חשיבה עמוקה: ליומולדת רק פעם בשנה אין שום הצדקה. הרי לא יכול להיות שאת הולדתי יחגגו רק פעם אחת ויחידה בכל שנה. ככה אני חושבת. זאת המסקנה". (מתוך הספר)

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים, הנפלאים והססגוניים של דניה יצחקי, שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

 

משה (מוזי) יצחקי, בן 44, כותב למגירה במשך שנים. בין היתר, הוא שואב רעיונות מילדיו, שלאורך הזמן העלו, וממשיכים להעלות, לא מעט רעיונות נשגבים. "יומולדת חצי", ספרו הראשון, מבוסס על אחד מרעיונותיהם.

 

הוצאת ספרי ניב/ ניקוד ועריכה: גלית גינסברג-גולדרייך/ איורים: דניה יצחקי/ הפקה: ספרי ניב/ 19 עמודים 2021.

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן