"ממלכת הים – מי יוכתר למלך הים?" מאת אייל בר דוד

 

"ממלכת הים – מי יוכתר למלך הים?" מאת אייל בר דודספר נפלא על חיות, בחירות נבונות והעובדה הנכונה שלא תמיד החזק והטורף הוא הטוב ביותר.

"ממלכת הים – מי יוכתר למלך הים?" מאת אייל בר דוד, הוא ספר ילדים מקסים ומהנה, הלוקח אותנו למסע מרתק ומחורז ומציג מערכת בחירות עם הרבה הפתעות.

האריה הוא מלך החיות, את זה כולם יודעים. הוא גדול וחזק ומהלך אימים. הנשר הוא מלך העופות. הוא גדול ויפה ועטור נוצות. אז יש מלך לחיות ומלך לעופות, אך מה עם הים? האם גם שם מלך קיים? כל תושבי המצולות התקבצו לבחור להם מלך ברוב קולות. במי הם יבחרו?

הבחירה הייתה קשה ביותר כי כולם מתהדרים בשיניים חדות, בזריזות ובמשקל גבוה. התהיות רבות:
'האם על המלך להיות הכי חזק, או הכי גדול?
או אולי בינוני, אבל זריז יותר מכל?
 האם עליו להיות טורף אכזרי,
 או בעל חיים קטן וערמומי?
 ואולי עליו להיות חכם מכל היתר,
 או בכלל שורד קשוח שפועל לו רק בסתר?'

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים, הנפלאים והססגוניים של מתן קלוורי רוב, שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

אייל בר דוד, יליד 1977, נשוי לעדי, אב לתמר, הראל ונדב, בעל תואר שני באנתרופולוגיה וחינוך, עוסק בהיי- טק ורוחש חיבה רבה לים. "ממלכת הים – מי יוכתר למלך הים?"  הוא ספרו הראשון וגם הספר הראשון בסדרת ספרים מכתירה מלכים לכל הממלכות, ובהן ממלכת החרקים, ממלכת הזוחלים, ממלכת הפרחים וממלכת העצים.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה וניקוד: גילי תל אורן/ איורים: מתן קלוורי רוב/ עיצוב כריכה ועימוד: נטלי קלוג/ סטודיו לעיצוב גרפי/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 2021.

 

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן