חלומולדת מאת פנינה שניצר

 

חלומולדת מאת פנינה שניצרחלומולדת ספר נפלא לכל הילדים שחוגגים יום הולדת.

יום הולדת הוא יום מיוחד המציין את בואנו לעולם. מבוגרים וילדים כאחד מתרגשים לבואו ורוצים שיפנקו אותם ויעניקו להם מתנות עוגות ויחס טוב. הספר חלומולדת מציין את יום ההולדת של כל ילד וילדה בעולם. יום הולדת שמתחיל בגן עם בלונים עוגה מדהימה וברכות נעימות מהילדים ואחר כך המשכו  של יום הולדת עם המשפחה והסבים שרק מפנקים. אך לבסוף מתגלה שהכל היה... בעצם צריך לקרוא את הספר כדי לדעת מה היה באמת.

 

"חלומולדת" מאת פנינה שניצר, הוא ספר נפלא לילדים, סיפור שובה לב על ילד או ילדה החוגגים יום הולדת, המאפשר גם למבוגרים שבינינו לטוות את חוטי האהבה המחברים בין הדורות ולהזדהות עם חוויות נשכחות.

 

הספר כתוב בחריזה בשפה נטולת שיוך מגדרי, באופן שניתן לקריאה כשגיבור הספר הוא ילד או כשגיבורת הספר היא ילדה. יש בסיפור התייחסויות לרגישויות כמו עוגה ללא גלוטן, אגוזים ובוטנים.'

 

פנינה מכניסה את כולנו, קטנים וגדולים, לתוך העולם הקסום של הילדות. בחום, רגישות ותמימות היא מביעה את המשאלות הכמוסות, הציפיות והחששות של ילדים וילדות.

 

מה קורה ביום המיוחד הזה ואיזו הפתעה נהדרת ממתינה בסיומו, אתם מוזמנים לקרוא בספר.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים, הנפלאים והססגוניים של נתי יקותיאל, שמאיר בשלל צבעים את הסיפור ומוסיף לייחודיות שלו.

 

הַבֹּקֶר הִגִּיעַ,  נִפְקָחוֹת  עֵינַי.

אֲנִי רוֹאה אֶת הוֹרַי עוֹמְדִים לְפָנַי.

בִּי מַבִּיטִים וְאֵלַי מְחַיְּכִים:

"הַיּוֹם יֵשׁ לך יוֹם הֻלֶּדֶת וְאָנוּ כָּל כָּךְ שְׂמֵחִים"! (מתוך הספר)

 

פנינה שניצר היא בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בחינוך, העוסקת שנים רבות בחינוך ובקידום נושאים חברתיים. עוסקת שנים בכתיבה מקצועית  - של תוכניות חינוכיות ובכתיבה יצירתית של מקאמות, שירים, ברכות ועוד. פנינה היא סא"ל במיל', עסקה בשירותה בתחום של קידום אוכלוסיות מיוחדות ואף הקימה את מערך השיקום החדשני בכלא הצבאי: גחל"ת (גורמי חזרה לשירות תקין). כיום היא מעבירה השתלמויות מקצועיות לצוותים מקצועיים שונים, בעיקר לציוותי חינוך, הוראה ולגננות.

 

הוצאת אוריון/ עריכה לשונית וניקוד: לאה גליס/ עיצוב גרפי: שיר לוי/ הפקה: אורלי לוי/ 2021.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

במשעול התנ"ך מאת עמית דרבקין חן