ג'ינג'ר כפול 2 מאת אירית שטייף-שושני

 

ג'ינג'ר כפול 2 מאת אירית שטייף-שושני"ג'ינג'ר כפול 2" מאת אירית שטייף-שושני בהוצאת "דני ספרים", הוא סיפור מקסים לראשית קריאה המביא את סיפורם של הילד יניב והכלב ג'ינג'ר.

 

ספר נפלא ומרגש לכל המשפחה, הוא נוגע בנושא שמאוד קרוב לליבי. אימוץ חיות עזובות מבית מחסה והרחוב. אין יותר מכמיר לב בעיניי מחיה עזובה וכאובה ברחוב, כלבים וחתולים ההופכים בן רגע לסיוט מהלך ברחובות הקשים.


הספר מתאר את יניב ילד בכור במשפחה, יש לו אמא עיתונאית שכותבת טורים בעיתוני ילדים ואבא רופא יש לו גם אח קטן בשם שקד. כשאימו של יניב מתבקשת לכתוב טור לעיתון עלה ליניב רעיון שבו אימא תכניס את הטבע לחדרי הילדים. שזה אומר למצוא תמונות של חיות מגניבות שנדיר לפגוש בסביבה הטבעית. ופתאום צצה המחשבה גם להביא כלב חדש לחדר הילדים. יניב יודע בסתר ליבו שלא יאשרו לו להביא כלב, הוא בן שמונה ואבא עסוק בחדר מיון ויש לו הרבה משמרות ושקד הקטן אחיו רק בן חמש. אבל בכל זאת הוא מרשה לעצמו להגיד לאמא שתגיד בטור שלה שנכנס כלב חדש לחדר הילדים. לשם כך הם מבקרים בעמותת הכלבים כדי להצטלם עם הכלבים. הם עוברים בכל הכלובים ובסוף נתקל יניב בכלב גדול צהבהב לבדו בכלוב שהיה גדול ולגמרי לבדו עם מבט עצוב בעיניים. 'עוד רגע אמא, סימנתי לה בידי. היה משהו במבט שלו שקשר אותי אליו; מין תערובת של עצב וחמימות נעימה שרק בעיניים של כלב אפשר למצוא. הרגשתי שאני לא יכול לעזוב אותו.' הקליק בין יניב לכלב שקיבל את השם ג'ינג'ר היה מיידי וניתן היה להרגיש באוויר את המתח שלהם.

 

הידידות בין יניב וג'ינג'ר נרקמת כבר בפגישתם הראשונה. אבל אז הם נאלצים להיפרד. יניב לא מוותר לרגע על רצונו העז לאמץ את ג'ינג'ר וממתין בסבלנות לפגישתם המחודשת.

 

האם יצליחו השניים להתגבר על כל המכשולים שבדרך? ומהו המעשה המופלא של הכלב שבזכותו הוא זוכה לתואר "ג'ינג'ר כפול 2"?

 

אנחנו מזמינים אתכם לגלות זאת ולשקוע בעלילה המרגשת הנפרשת בספר מרתק זה.  

 

"נכנסתי לכלוב והנחתי את ידי על גבו. ליטפתי אותו בעדינות... הרגשתי שהכלב רעב לתשומת לב. הבטתי בו עוד רגע ונדמה היה לי שהוא בוכה מרוב אושר. לא זלגו דמעות מעיניו, אבל הוא כשכש בזנבו וליקק את ידי בלשון ורודה". (מתוך הספר)

 

ספר מרגש מאוד כאמור, יש בו רגעי מתח, אהבה, משפחתיות תקווה וכל מה שספר צריך כדי לאהוב אותו, אני אהבתי וקראתי בנשימה אחת.

 

אירית שטייף-שושני היא סופרת ומשוררת. כותבת לילדים, בני נוער ומבוגרים. ספרה האחרון לבני הנוער "להציל את רובי" ראה אור בהוצאת "דני ספרים" ונכלל במצעד הספרים תשפ"א. "ג'ינג'ר כפול 2" הוא ספרה הארבעה עשר.

 

הוצאת דני ספרים/ עורך: חגי ברקת/ איורים: נורית צרפתי/ עיצוב העטיפה: שרון פלג-קריספל – סטודיו דני ספרים/ 96 עמודים 2021.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

בקרוב תהיה שמח מאת עמי אנידג'ר