סוף סוף הבנתי מאת ישראל שור

 

סוף סוף הבנתי מאת ישראל שורישראל שור, מחבר הספר 'סוף סוף הבנתי' מביא בספרו תובנות מופלאות אותן אסף בשקידה במרוצת חייו. את המילים שלו הוא כותב בישירות ובפשטות ללא מסננים. מביא את עצמו נטו, עם הקשיים, הפחדים, התסכולים, והרגשות הקשים מהם סבל בחייו כל אלו לא ריפו את ידיו אלא עיצבו וחישלו אותו.


"סוף סוף הבנתי" מאת ישראל שור הוא קובץ סיפורים מקסים ומרגש.

בסיפוריו מעלה ישראל, בין היתר, גם רבות מתובנות חייו, כגון זו על אהבה. ביד אמן הוא משלב אותן בסיפורים קצרים. בכתיבה ישירה ומדויקת הוא משתף את קוראיו במחשבות, רגשות וההארות שהפציעו במהלך מסעו ומוביל אותם בדרכו אל לבו של כל סיפור וסיפור."

בעודו משוחח עם קוראיו בגובה העיניים, הוא הופך להם חבר לחיים. יתכן ויהיו קוראים שיחשבו את אותן המחשבות. יתכן ואותם קוראים ירצו שגם הקרובים אליהם, ההורים, בני או בנות הזוג והילדים, יקראו את הסיפורים וסופסוף יבינו את מה שהם רצו לומר כל חייהם.

היום, כאשר המחבר, ישראל שור, מביט באהבה ובוחן אותה, הוא לא מצליח לראות בה את מה שראה באותם ימים. סופסוף הוא הבין, שמי שחושב את המחשבות המלחיצות הוא ראשו. סופסוף הוא הבין, שמי שפגוע וכועס על העבר הוא הרגש שלו. סופסוף הוא הבין, שמי שחווה את כאב הלב הוא גופו. משום שכולם קשורים אלה באלה, כשאחד מהם נופל לבור, הוא מושך את כולם אחריו

"יום אחד, נעתרה להזמנתי להיפגש בשבת אחר הצהריים, בין קירות הבטון הגבוהים והאפורים של אנדרטת חטיבת יפתח. "אגיע בארבע", אמרה ונמוגה אל עולם הקסם והאהבה שהקיף אותה תמיד. במשך סוף השבוע כולו, עסקתי בחישוב המרחק מביתי ועד למקום המפגש ובמשך הרכיבה על אופניו של חבר, שהואיל להשאיל. חששתי שאאחר ולו בדקה. עם זאת, לא רציתי להקדים ולהראות להוט מדי. להוט בעיני מי? יתכן ובעיני ארבע רוחות השמיים שחייכו והחליקו כף למראה הנער המאוהב, שהגיע ותלה את מבטו המיוסר בכביש ממנו הייתה אמורה לעלות ולהופיע מלכתו הבלתי מעורערת. אלף פעם רציתי לשחרר ולעוף משם. כל פעם חששתי שאחמיץ את הרגעים הקסומים איתה. לבסוף, ירדה החשכה". (מתוך הספר)

"סוף סוף הבנתי" הוא ספרו השלישי של ישראל שור. ספר הילדים שכתב, "לאיתי אין אבא", ראה אור בשנת 1997 והרומן פרי עטו, "שלוש פרידות", ראה אור בשנת 2015.

ספר נפלא מעצים ומחשל!

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: סיגל זיו/ עיצוב כריכה: אלה רסקין/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 289 עמודים2021.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו

בקרוב תהיה שמח מאת עמי אנידג'ר