האיום האחרון מאת אביחי שמידט

 

האיום האחרון מאת אביחי שמידטספר אקטואלי יותר מאי פעם, הכתוב ברהיטות בנחישות ובצורה מעוררת התפעלות. אין בו רגע דל לא תרצו לעזוב אותו. ספר על טרור שיש בו גיבורים רבים המנווטים בתוכו במתח רב.

 

'הטרור העולמי במגמת עלייה. האויב נמצא בכל מקום ובשום מקום. הפיגוע הבא יכול להיות מכל סוג ולהתרחש בכל מקום ובכל זמן.'

 

הספר "האיום האחרון" מאת אביחי שמידט שיצא לאור בהוצאת הספרים אוריון, הוא מותחן חסר תקדים. פצצה גרעינית ניידת במזוודה מתגלה בחדר בבית מלון בתל אביב. הפעם הפצצה עקרה. בפעם הבאה היא כבר לא תהיה, אלא אם כן תמלא מדינת ישראל את רשימת הדרישות המצורפת. לישראל אין כוונה להיענות לדרישות וההנהגה הישראלית מתכנסת במהירות כדי להחליט איך לפעול. הרעיון שהיא מאמצת בזמן הקצר שעומד לרשותה עלול להיות הרה אסון.

 

העלילה המרתקת והבלתי שגרתית מתפתחת במוקדים רבים ומשולבים בה טיפוסים יוצאי דופן - צלם עיתונות צרפתי שאפתן, מבריחת סחורות מנאפולי, מלחין רוסי נודע, פצחן מחשבים ישראלי, מחסלים בשירות המוסד, מומחי חבלה, דיפלומטים איטלקים, וגם מחבר ספרי מתח שהוגה רעיון כל כך יוצא דופן וכל כך מטריד וקיצוני - יש אומרים שטני שעלול להשפיע על גורל האנושות כולה.

 

אביחי שמידט נמנה במשך שנים רבות עם סגל הטלוויזיה הישראלית, הערוץ הראשון, והזדמן בנסיבות שונות למקומות רבים מחוץ לגבולות המדינה. היכרותו עם פינות עולם רבות, שונות ומיוחדות ועם אורחות החיים הנהוגות בהן, טבעה גם בספרו זה את חותמה על תיאור התרחשויות חובקות עולם ועל מגוון הדמויות האנושיות יוצאות הדופן שמאכלסות את עלילות ספריו.

 

"האיום האחרון" הוא ספרו השישי. שני ספרים קודמים של המחבר: "סוכן עיוור" (מותחן פעולה פוליטי) ו"אל תעזו למות לא מוכנים" (מדריך התארגנות בחיים), דורגו כל אחד ב-2016 במקום הראשון באתר הספרים העולמי של "אמזון". ספרים נוספים שלו: "צופן בסיסי" (מותחן פילוסופי מדעי), "הכול סיפורים – מאה וארבעים סיפורים אמיתיים, ואחד לא", קובץ סיפורים; "הכול כלול", קובץ מקסים ומרתק של שמונים ואחד סיפורים קצרים שמבוססים על מקרים בהם השכיר הסופר דירות נופש לתיירים בירושלים, אבל לא כל הסיפורים הם של בעל בית מארח. אביחי נדד בעולם כולו וצבר לאורך השנים חוויות מלינה במלונות המפוארים ביותר.

 

הוצאת ספרי אוריון/ עריכה: יחיעם פדן ושחר בוגנים/ עיצוב עטיפה: מירי גרמיזו/ 468 עמודים 2022.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו