אמריקה / אהוד נוה

 

אמריקה / אהוד נוהספר מרתק ונוגע החוצה ימים ויבשות. הרפתקאות  שחלקן התרחשו במציאות ולא ישאירו קורא אחד אדיש. אודי גיבור הספר נאלץ לנטוש את אהובתו האובדנית ולנדוד לקצה השני של העולם. כשהוא מוצא אהבה חדשה הוא נקרע בין הבחירות החדשות בחייו. עולם הפשע קורץ לו והעבודה החדשה שלו במוסך מגלמת בתוכה המון סודות אפלים.

ניו יורק, בתחילת שנות השמונים.  צעיר ישראלי מסתער על החלום האמריקאי, משאיר מאחוריו עבודה באל-על, אהובה אובדנית ומדינה שלמה. אלא שבתפוח הגדול והרקוב המציאות הרבה יותר קרה וקשה משדמיין. חמוש במצלמה ובתמימות ישראלית, אודי נשאב לעולם הפשע, מתפשר על עקרונותיו ומתחיל לעבוד במוסך של ישראלים, שבו החוקים גמישים במיוחד.

זהו ספר הדרמה הראשון שכתב אהוד נוה המבוסס על סיפורים אמיתיים מה שמעצים את תחושת הקריאה. הספר מלא בשירים פרי עטו של נוה ונוגעים לנושאו של הספר ומכאן יופיים.

אהוד נוה, יליד ירושלים, הוא אמן רב תחומי ואיש עסקים אמריקאי שפרץ בסעדה לתודעת קוראי השירה העברית בנובמבר 2017. הוא מוזכר כעומד בשורה אחת עם חנניה רייכמן, שמשון מלצר וחיים חפר. כמאה משיריו הולחנו, הוקלטו ובוצעו במסגרות שונות. בשנת 2021 היה אחד המועמדים לפרס דוליצקי של האוניברסיטה העברית בירושלים.

הוצאת בית העורכים/ עורך אחראי: לירון פיין / בית העורכים/ עריכה ספרותית: דן פרידמן/ עיצוב כריכה: אהוד נוה, עינבל אוחנה/ 205 עמודים 2022.  

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו