דוקטור בבונג והסודות של סבתא נינה מאת מרים דה מדינא

 

דוקטור בבונג והסודות של סבתא נינה מאת מרים דה מדינאתרופות סבתא תמיד היו בעיניי קסם מיוחד ונפלא ועל זה נסוב הספר כולו.
הסיפור מתרחש תחת עיניו של דודי ילד מקסים שלצורך העניין נקרא לו 'דוקטור בבונג'  שלמד מסבתא נינה את כל הסודות שלה ומצליח לרפא את השכנים, המורים והחברים שלו ב'מרפאה' שפתח במחסן הישן שבחצר ביתו. הפציינטים לא מאחרים להגיע לחלקם יש צינון, שלשול, עצירות, כאב אוזניים ועוד. בספר משובצות 'תרופות סבתא' לשלל מצבים חולי קלים כמו שיעול, כאבים ברגליים, דימום בחניכיים, כאב שיניים, פצעים בפה ועוד שלכל אחד מהם ניתנת תרופת סבתא בריאה ומוכחת המבריאה כהרף עין את החולה.
 פשוט ברכה.
ספר לכולנו הכתוב בצורה בהירה ויפה!

"דוקטור בבונג והסודות של סבתא נינה" מאת מרים דה מדינא, הוא ספר ילדים  מקסים ומהנה, ראשון בתחומו שעוסק בנושא "תרופות סבתא".

גיבור הספר הוא דוקטור בבונג שמספר שאת כל הסודות של הרפואה הטבעית למד מסבתא נינה. הוא החליט לכתוב את הספר הזה כדי שלא רק הוא ידע לטפל בעצמו ובחבריו בעזרת מצרכים זמינים וטבעיים שלרוב יש בכל בית ובידע שעבר מדור לדור.

את הספר מלווים איורים מקוריים וססגוניים של ולדיק סנדלר שמאיר בשלל צבעים את הסיפור ומוסיף לייחודיות שלו.

מרים דה מדינא, אימא לשני בנים וסבתא לשלושה נכדים, נולדה בשנת 1963 להורים שעלו ממרוקו וכיום עוסקת בתחומים שונים ומגוונים. "דוקטור בבונג והסודות של סבתא נינה" הוא ספר ביכוריה.

 

"צלחתי את חיי בעזרת תרופות סבתא שעברו מדור לדור. הבנתי שתרופות סבתא זהו אוצר שלא כולם מכירים, ולכן החלטתי שהגיע הזמן לשתף בידע החשוב הזה ואף להנגיש אותו לילדים. כששלושת נכדיי גדלו מעט, הם ראו כיצד התרופות שאני רוקחת במטבח הביתי נותנות מענה לבעיות שונות. הם התחילו להתעניין ולשאול שאלות: "סבתא, מה טוב לשיעול?", "מה יכול להקל על כאב הגרון?" וכך הובילו אותי לכתיבת ספר זה. שנהיה תמיד שמחים ובריאים, ואם נזדקק נשתמש במה שהטבע וחוכמת הדורות נתנו לנו".


הוצאת ספרי ניב/ עריכה וניקוד: יובל הלפרין/ איורים: ולדיק סנדלר/ עיצוב כריכה וסדר הספר: יסמין ערמון/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ ללא מספור 2022.

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו