"האיש הקטן שברמזור" כתבה ואיירה מיכל שהם

 

"האיש הקטן שברמזור" כתבה ואיירה מיכל שהםספר ילדים חשוב ונפלא מאין כמוהו, המספר ומתאר את חשיבות הרמזור המתחלף בכבישים המסוכנים והצורך להישמע להם. עוד מתאר הספר את האיש הירוק המאפשר חצייה בטוחה כשהרכבים עוצרים והאיש האדום שברמזור המסמן לנו המבוגרים והצעירים כאחד, על עמידה מוחלטת ואיסור חציית הכביש. בסיפור ישנה חזרתיות על חשיבות הרמזור ועל הסכנות שבכביש בו שועטות משאיות מכונית ואופנועים. הספר מתאים ופונה לגילאים הצעירים.
ונשמרתם לנפשותיכם!

הספר "האיש הקטן שברמזור" שכתבה ואיירה מיכל שהם, הוא ספר ילדים  מקסים ומהנה שמלמד את הקוראים הצעירים מהי חצייה נכונה של כביש.

גיבור הספר הוא שיר, ילד שובב וסקרן שתמיד תמה מי הוא האיש שנמצא בתוך הרמזור? מה תפקידו? ומה הוא עושה כל היום בתוך הרמזור? הוא קרא לו "האיש הקטן שברמזור".

 

הצטרפו לשיר במסע ההיכרות שלו עם האיש הקטן שברמזור ועם חוקי התנועה. בשפה בהירה, מלאת הומור ורבת-דמיון לצד איורים מרחיבי לב, מעודד האיש הקטן שברמזור לחצייה נבונה וזהירה של הכביש.

 

מתוך הספר: "מֵאָז וּמֵעוֹלָם הִצִּית הָאִישׁ הַקָּטָן שֶׁבָּרַמְזוֹר אֶת דִּמְיוֹנוֹ שֶׁל שִׁיר הַקָּטָן. רֹאשׁוֹ הַמְּתוּלְתָּל דִּמְיֵין אֵיךְ בִּפְנִים, בְּתוֹךְ הָרַמְזוֹר, גָּר אִישׁ קָטָן. הַמַּחְשָׁבָה עָלָיו הָיְיתָה כָּל כָּךְ יָפָה, שֶׁהוּא פָּשׁוּט הִמְשִׁיךְ לַחְשׁוֹב עָלָיו וּלְשַׂחֵק אִיתּוֹ".

 

הספר מיועד לילדים בגיל הרך - מפעוטות שיכולים ליהנות מהציורים ועד גילאי 5-8 שיכולים ללמוד מהספר על התנהגות נכונה וזהירה בכבישי ארצנו.

 

את הספר מלווים איורים מקוריים וססגוניים של מיכל שהם שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

 

מיכל שהם: "כשכתבתי את הספר חיפשתי דרך חווייתית להעביר לילדים מונחים שעלולים להיות יבשים באמצעות גיבור הספר לומדים על הילדים את הכללים בדרך ובשפה שמדברת אליהם - עם הרבה דמיון והומור על מנת להטמיע בהם את רעיון חציית הכביש הנכונה והזהירה".

 

הוצאת ספרי ניב/ איור: מיכל שוהם/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ לא ממוספר 2022.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

מבצע "שוּבי רוֹני" מאת רפי דהן נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו