שלמה המלך 13/יעל ש. אוזן

 שלמה המלך 13/ יעל ש. אוזן


ספר מרתק אותנטי וכובש

רומן סטודנטיאלי שהכניס אותי מיד לתקופת הרווקות שלי, זאת שלכאורה הייתה נטולת דאגות מלאה בשמחות ומשוחררת מלחצים, אך בעצם רק כלפי חוץ. הלימודים באוניברסיטת בן גוריון שם לומדים הגיבורים מלאים באתגרים ומערכת היחסים המורכבת בין שירי הגיבורה ושלל הטיפוסים המאכלסים את הסיפור תובעים גם הם את שלהם.

מרכז האירועים מתרחשים בעיר המדברית באר שבע שם גדלה ונולדה מחברת הספר יעל.

רונה ושירה הכירו בתחילת הלימודים לתואר הראשון בכלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון. רונה כריזמטית ואהובה מה שהופך אותה מיד ליעד נחשק וגרם לשירי להזמין אותה להופעה הסטודנטיאלית של פתיחת שנה בה הופיע ברי סחרוף, סוג של חיזור אמיתי ולא אופייני לשירי.

הדרך להשכיר דירה ביחד הייתה קצרה מאוד. דירה עם סלון רחב, מרפסת גדולה, ומטבח פתוח שפונה לחדרים.

אבל הבית המחוייך מניב להם תקלות לא נעימות כמו אסלה סתומה ומריחה נורא, בעל בית שלא עונה ומתחמק מאחריות ועוד שלל אתגרים. ובינתיים החיים באוניברסיטה תובעים את שלהם מרצים, שיעורים, מטלות התחיבויות ממש כיף של חיים.

ברקע מהבהבים קטעי רומנים, חיזורי אהבה חלקם בוסר שלא מתממשים ממש הסרט של כולנו בזמנו. כולם  נמצאים בשוק הפנויים פנויות מחפשים, מתעניינים, צועדים צעד קדימה וכמה אחורה מחפשים ומתלבטים.

שירי הגיבורה מתארת בצורה כנה את המתרחש בחייה לצד רונה חברתה הטובה ואינה פוסחת על האתגרים והמכשולים מה שהופך את הספר למתוק במיוחד. שירי מסיטה מעין וילון המונח על חייהם השלווים לכאורה, של הסטודנטים ומניחה לעיני הקורא את האמת לצד ההילה של התואר, חיי הרווקות והנעורים. 


שלמה המלך 13 הוא ספרה הראשון של יעל ש. אוזן, פותרת חידות כלכליות מקצועית, בעלת יכולות ניהול מפוקפקות, מחנכת ילדים ברגעי השראה, חולמת בהקיץ ומכורה להתרגשויות חסרת תקנה.


הוצאת אוריון/ עריכה: אסתי קון ואיריס לביא/ איור העטיפה: כרמית בן ימיני/347 עמודים 2022.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מסיפורי חבלי הקליטה בשנות ה- 50 מאת אריה רייזל