כיסאות מוזיקליים מאת ירון שקדי

 

כיסאות מוזיקליים מאת ירון שקדי

 


ספר שתפס אותי מהרגע הראשון, הדרך שבה הוא כתוב לצד גיבורים מפותלים ומלאי מתח ועורמה עשו את העבודה בקלות. זהו הספר הראשון מתוך שלושה המתוכננים לצאת לאור והוא גדוש בעלילה מרתקת ומאירה. את הגיבורים השזורים לכל אורכו לא תשכחו במשך זמן רב. סיפור מורכב ומעניין שיש בו מהכל!

"כיסאות מוזיקליים" מאת ירון שקדי, הוא החלק הראשון בטרילוגיית דרמת מתח תקופתית. זהו רומן סוחף, מרגש ומלא תפניות כבתוך רכבת הרים שמאפשר הצצה אל הדרמה, אל האדרנלין, אל התככים ואל המתח שמתחוללים מאחורי הקלעים והרחק ממסכי הבורסה.

הטרילוגיה עוקבת אחר התנהלותם של עובדי פירמת בית השקעות בדרום תל אביב ובוחנת את חייהם האישיים והמקצועיים, על רקע השינויים החברתיים והתרבותיים שהתחוללו בשנות התשעים בישראל שבעקבותיהם שום דבר לא נותר כשהיה.

כרמל לוין, סטז'ר בתחילת דרכו, נחשף לאורך העלילה כדמות מורכבת ורבת-פנים, בעל עבר אפל ומטלטל. לאחר פגישה עסקית אחת שבמהלכה הוא מחליט לחזור לסורו, הוא הותיר אחריו אדמה חרוכה. בשבילו הגבול בין הטוב לרע מיטשטש לאורך מדרון חלקלק של סיכונים ושריפת גשרים ומוסכמות. כל הכלים כשרים במלחמה. השאלה היא רק - את מי מקריבים.

 

מתוך הספר: "פרצופים שהכרתי לאורך חיי החלו להצטרף למשחק. כשהמוזיקה פסקה כולם התיישבו ותפסו כיסא, גם אני. חגתי במעגלים והתיישבתי, חגתי במעגלים והתיישבתי. קצב המוזיקה עלה ומספר הכיסאות ירד, הפרצופים החלו להיעלם. לא משנה באיזה כיסא התיישבתי, זה היה הכיסא הלא נכון, הזדמנות שפוספסה, משהו לא הסתדר. תמיד ראיתי משהו אפל, משהו רע, כל כך הרבה מוות, אכזבות, כישלונות, הרגשתי כאילו אני עובר שבעה מדורי גיהינום".

"בלי אבא ובלי אימא, איך אוכל לדעת מהו הרגע הנכון, מהו הדבר הנכון? איך אדע מהי אהבת אמת? "

"אני איש של מספרים!", צעקתי כדי להתגבר על קולות המוזיקה. התשובה מונחת לפניי. היא תמיד הייתה שם".

 

ירון שקדי הוא מנהל השקעות ואנליסט בשווקים הפיננסיים. הוא הקים ומנהל את חברת "שקדי קפיטל מרקט".

ירון שקדי מעיד על עצמו כחובב ז'אנרים רבים, אבל הוא עצמו כותב בעיקר דרמות אפלות ומהירות שאי אפשר להישאר אדישים אליהן. בספרו הראשון "כיסאות מוזיקליים" ירגיש הקורא כאילו  הוא זבוב  על קיר בתוך הסצנה.

ירון שקדי: "הרעיון לכתוב את הטרילוגיה נולד במוחי בשנות התשעים. האירועים המסחררים של התקופה נחרטו בליבנו ועיצבו את כולנו ומהם פרצה רכבת הרים סוחפת ומהירה, בדיוק כמו בספר  'כיסאות מוזיקליים'.  הדמויות הרבות בספר יכולות להיות כל אחת ואחד מאיתנו כשדבר אחד ברור לכל אורך העלילה - מה שאמור לקרות, לא בהכרח יקרה".

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: גילי תל-אורן/ עיצוב כריכה: מיכל אסף תל-אורן/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 372 עמודים 2023.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מצור הלגיונות על גני האלוהים מאת צביקה שחם