הלורד סנדוויץ' והגברת טי מאת רות כהן-מרק

 

הלורד סנדוויץ' והגברת טי מאת רות כהן-מרקספר שכולו מתיקות אור ואהבה, הוא מספר על זוג אוהב ויפה ממש כמו באגדות. השניים לורד סנדוויץ והגברת טי מנהלים בית קפה מיוחד וציורי במינו שבו בכל יום שולט צבע דומיננטי אחר. לדוגמא ביום ראשון שולט הצבע התכלת בהתאם לכך גם הספלים והצלחות העוגות והמאפים אותם אפו בצבע המיוחד לאותו יום בשבוע. יום שני מוקדש כולו לצבע הורוד העתיק ובית הקפה גם המפות והשולחנות ספלי התה כולם  עם עיטורי ורדים. רק ליום רביעי לא נמצא הצבע המיוחד שלו אך אל דאגה בספר הפיתרון לצבע הנפלא שמצאה לו גברת טי המיוחדת.

"הלורד סנדוויץ' והגברת טי" מאת רות כהן-מרק, בהוצאת ספרי ניב, הוא ספר ילדים מקסים ומהנה המביא את סיפורם של הלורד סנדוויץ' והגברת טי בעולם אגדות מופלא וסיפור שנעים לקרוא שוב ושוב לצד תה צמחים ומאפינס מתוק.

ללורד סנדוויץ' ולגברת טי היה בית קפה בעמק ההרים הצבעוניים, ובו שלל מאכלים בצבעים שונים ומשונים. לפעמים, כדי לא לשכוח ממה התפריט מורכב, היו לגברת טי שיטות ומנהגים מיוחדים.

רוצים לדעת מהם וכיצד הגברת טי מנהלת את בית הקפה שלה?

לאורך כל הספר איורים מקוריים, נפלאים וססגוניים של שולמית מרק שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

רות כהן-מרק (ילידת 1983) היא אמא לליאל ולאבישי ורואת חשבון במקצועה. אחותה הצעירה שולמית מרק, המאיירת, היא אמא לאריאה הקטנה ולומדת אומנות. "הלורד סנדוויץ' והגברת טי" הוא ספרן הראשון.

רות כהן-מרק: "את הספר הזה כתבתי בהשראת הילדים שלי ובהתבסס על מנהג ילדות אישי שלי שבו נהגתי לחבר לכל יום בשבוע - צבע מיוחד משלו. בנוסף, בעת כתיבת הספר, חשבתי על כך שבד בבד לכניסה לעולם האגדות הקסום של הלורד סנדוויץ' וגברת טי, הילדים ילמדו גם מספרים, את השמות של ימות השבוע וצבעים. מעבר לעניין הלמידה, הספר מעודד שיח מהנה עם הילדים שמטרתו משחק, פיתוח היצירתיות והדמיון. למשל, ניתן להם לנחש מה הצבע של היום מראש או לחילופין שיח סביב איזה כיבוד מתאים ליום כזה או אחר, בהתאם לצבע היום. אלה פעולות שעשיתי בעצמי עם הילדים שלי , הפעילות הקצרה הזו איתם עוררה המון התלהבות וסקרנות.

 

הוצאת ספרי ניב/ עריכות: יואב זומן/ איורים: שולמית מרק/ עיצוב גרפי: לי מימון/ הפקה: ספרי ניב/ עמודים לא ממוספרים 2023.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מצור הלגיונות על גני האלוהים מאת צביקה שחם