לא לעצום עיניים מאת עידו תלם

 לא לעצום עיניים מאת עידו תלם
 

חיינו מלאים באתגרים וזה לא סוד שכולנו מתמודדים עם מצוקות פחדים ובעיות משחר היוולדנו. לא כולם יודעים למנף את החולשות ולצאת מחוזקים. ישנם כאלה שהמבנה הנפשי שלהם רגיש והם זקוקים לעזרה כשהתהום פעורה מולם והם יוצאים משליטה. מוחם הודף את העזרה והם מדמיינים שבני המשפחה שלהם הם כאילו האויב. נזקקת כאן המון שליטה עצמית, רצון לעזור באמת והקרבה עצמית של שעות רבות  עוזרה על מנת שקרן אור תבליח במוחם. 'לא לעצום עיניים' הוא ספר מרגש מדויק ונהדר המתאר את הדרך שבה מנסה עידו רופא בהכשרתו לעזור לאחותו עידית שנפלה קורבן למצוקה הנפשית שלה, ביחד עם נטע אחותם ואמו הם מנסים לדלות את אחותם מהמצוקה האיומה שנקלעה אליה. בין לבין ישנם דיאלוגים מרגשים בין עידו וחבריו, המון טיפות מהבודהיזם, משפחתיות הדדיות ואהבה אינסופית לעידית אחותו לילדיו ולאשתו. ספר נפלא כאמור אהבתי כל רגע איתו.

"לא לעצום עיניים" מאת עידו תלם בהוצאת "ספרי ניב" הוא רומן מרגש שייקח אתכם אל מחוזות של אתגרים, יכולת להשתנות, רפואה וריפוי.

עידו, איש באמצע החיים, רופא בהכשרתו, יוצא לחפש את אחותו עידית שנעלמה בוקר אחד. הספר מספר את המסע של עידו ונטע אחותו, בעקבות עידית שחווה התקף פסיכוטי, את הדרך אל הטיפול בה ובמהלכו. במקביל נטווה סיפורו של אורי, חברו של עידו, ההתמודדות של אורי עם המשבר שלו בחיי הנישואים, מלימודי בודהיזם ועד המפגש עם מי שהיה המאהב של אשתו. בין שני הסיפורים אנו מתוודעים לחייו של עידו בבית ובבית החולים, המטופלים היקרים שלו, ואנשים נוספים שהוא פוגש בדרך.

"לא לעצום עיניים" הוא ספרו הראשון של עידו תלם (שם עט), בן 46, רופא, נשוי, ואב לשניים. סיפור העלילה מבוסס על אירועים שהתרחשו בחייו ובחיי אנשים שפגש.

"אחותי אכן נעלמה לנו בוקר אחד, יצאנו לחפש אותה בלי קצה חוט, ועברו עלינו ימים ולילות ארוכים של חוסר וודאות", מספר עידו. "הספר מספר את ההתמודדות הזו שאתגרה אותנו מאוד, ועובר להתמודדויות אחרות בזוגיות, בצבא ובכלל במלאכת החיים" 

"הספר מיועד לכל אדם שרוצה למצוא זווית נוספת להתבונן במציאות, למצוא דרכים להתמודד עם משברים, ולהאמין בשינוי"

 

הוצאת ספרי ניב/ עיצוב כריכה ועימוד: רויטל אביחי פלקו/ סטודיו רויטל – מיתוג ואיור. הקפה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 160 עמודים 2022.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

פגשתי אותי מאת סמדר כהן יעקב שירים לאהבה ולצמיחה

מצור הלגיונות על גני האלוהים מאת צביקה שחם