רוקסאן מאת מאיר כרמון

 

רוקסאן מאת מאיר כרמון


 

מחבר הספר מאיר כרמון, הינו סופר פורה במיוחד של ספרות מתח במיטבה. כשמאחוריו 12 ספרי מתח רוקסאן הינו ספרו ה 13. הסיפור מתאר את ג'מה וחברתה רוקסאן שנעלמה. שרשרת האירועים שלהן מרגשת ומותחת ומפגישה אותן עם טיפוסים מפוקפקים שלא הייתם מוכנים לפגוש בשום ארץ. העלילה כוללת גם גופות שנערמות לאיטן ויש בה גם מאפיינים היסטוריים הנקשרים במגוון מקומות אקזוטיים בעולם ואפילו גם בירושלים. לאוהבי המתח המחוספס !

"רוקסאן" מאת מאיר כרמון בהוצאת "ספרי ניב", הוא מותחן מרתק בו צפים סודות מהעבר שנשזרים באירועי ההווה.

ג'מה הרחיקה עד הודו כדי להתחקות אחר שורשי משפחת אביה. באופן לא צפוי, היא נקלעה למערבולת מטלטלת וסוערת של שרשרת מעשי רצח, תוך שהיא מנסה לעלות גם על עקבות חברתה רוקסאן, שנעלמה במפתיע.

פרחי המורה רודפים אחר רוקסאן כדי שלא תחשוף שבית מחסה הכנסייה שימש כבית בושת של משרתי הקודש ואת היעלמות הנערים. רוקסאן בורחת להודו כדי למצוא את עברה והם רודפים אותה עד שם.

בד בבד, לואיז, חוקרת אפ.בי.אי  לשעבר, דמות קשוחה ואפלה, מתערבת בסבך העלילה, מסייעת בדרכה המחוספסת ומגוננת על ג'מה ועל רוקסאן, עד לסיום של העלילה המרתקת.

הגופות נערמו בגלזגו, במומבאי, בירושלים ובוולס שבאנגליה. הסיפור שזור בהבזקים היסטוריים על הכנסייה הסקוטית בגלזגו ובירושלים ועל נדידת יהודי עירק לסין ולהודו.

 

"שלוש יריות אקדח פילחו את דממת הלילה. שני כמרים, נער מקהלה ושני קברנים ליוו את הארון". (מתוך הספר)

ד"ר מאיר כרמון  הוא מרצה בכיר לשעבר במכללות: אשקלון, בית־ברל, גליל מערבי והמכללה האקדמית למנהל. ובאוניברסיטאות: בר־אילן, אריאל, באר-שבע והאוניברסיטה הפתוחה – דיפלומה.


"רוקסאן" הוא ספרו ה- 13. ספריו הקודמים: "רצח בתשרי", "חוקרים נחקרים ומה שביניהם", "חוקרים ונחקרים – משחק המוחות", (מהדורה שלישית). "מסע ללא שם", "שקיעתה של האמת", "השמונה ביוני", "שיגעון מחפש משמעות", "ארץ הילדים הבודדים", "לא רוצה להיות אלוהים", "רצח בבעל-בק", "רצח פקיד השומה", ו"הזקן עם המטאטא" שתורגם לצרפתית. שותף לעריכת הספר "הרשעות שווא" – קובץ מאמרים בנושא הרשעות שווא בפלילים.

 

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: נורית הראל/ עיצוב כריכת ועימוד אנסטסיה כץ/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 244 עמודים 2023.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הצוק הרגשי מאת שרית דן

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי