גם לתקווה יש עוד מקום מאת אלי אמיתי

 

גם לתקווה יש עוד מקום מאת אלי אמיתי


 

ספר אותנטי משובץ בתמונות המשפחה ושל גיבור הספר אלי אמיתי. סיפור המתאר איך טרגדיה נוראית מפלחת את חיי משפחה אחת כשטביעה בים של אמו היקרה ואחיו, מטביעה ביגון את חייו של אלי אז ילדון בן שלוש שהתקשה לאחות את השברים. ברגישות אין קץ מתאר אלי את מסלול חייו מאז ועד היום ואיך התעצבה אישיותו והוא נחל בהמשך הצלחות בבגרותו ,למרות נקודת הפתיחה הנמוכה שבה התחיל את חייו. בשפה רהוטה ונהדרת מתוארת מסכת חייו הלא פשוטה של אלי אמיתי ואיך שכנגד כל הסיכויים הופך למפקד נערץ, מנהל בכיר איש משפחה ועוד. שמו של הספר נעוץ במהותו שתמיד קיימת תקווה בחיינו ועוד איך שישנה ואסור לוותר לעולם!

"גם לתקווה יש עוד מקום" מאת אלי אמיתי בהוצאת "ספרי ניב", הוא ממואר מרתק ונוגע ללב. בספר תיאור סיפור חיים שתחילתו בטרגדיה והמשכו בבחירה בתקווה.

בילוי משפחתי בים מסתיים במוות ובפרדה מאימו ומאחיו של אלי. אביו שמתייסר מתקשה לאחות את השברים ואלי ואחותו הקטנה מועברים לבית יתומים ובהמשך לפנימיות עד לגיוסו של אלי לצבא. מאז זימנו החיים לאלי מבחנים והחלטות גורליות.

אלי שהבין כבר בילדותו שחייו נתונים לאחריותו ידע שלרחמים ולייסורים אין מקום במארג הרגשי שלו. הוא פועל באופטימיות ובמבט שמבטיח טוב.

הספר מתמקד במסלולים שאותם חצב אלי במו ידיו כדי לפלס את דרכו בצבא החל מגיוסו לצנחנים וכלה בדרגות הפיקוד הגבוהות.

עם פרישתו משירותו הצבאי ניהל אלי את רשות הטבע והגנים במשך כעשר שנים והיה אחראי על פרויקטים באפריקה. בשנים האחרונות הוא סגר מעגל – כפר הנוער "כפר גלים" הציע לו את ניהול המקום - המקום בו החלו חייו וסמוך למקום בו טבעו אימו ואחיו.

הספר כתוב באופן אישי ופשוט, מעין סיפור בין חברים. הוא מעורר השראה ומכוון אותנו להתגבר על המהמורות הקשות שהקיום מעמיד בפנינו כי רק לתקווה יש עוד מקום.

מתוך הספר: "החיים מביאים למפתנך הזדמנויות רבות שלימים הופכות להיסטוריות. אני זכיתי לכמה כאלה בחיי, והן עיצבו את דמותי ואת אישיותי ואפשרו לי להיות מי שאני".

אלי אמיתי (65), תת אלוף במיל', מנהל צוות בחברת "סטביליטי", אב לשתי בנות ומתגורר בנוה מונוסון. "גם לתקווה יש עוד מקום" הוא ספרו הראשון. 

 

אלי אמיתי: "באמצעות ספרי אני מעוניין להעביר את המסר שיש עוד הרבה מקום לתקווה. ביקשתי לומר לכל נער ונערה ולכל אדם, שהחומרים שמרכיבים אותנו - כוח רצון, התמדה, האמון בעצמנו באשר אנחנו, הביטחון בצדקת הדרך והשאיפה להיות אנשים טובים שמכבדים האחד את האחר מבוססים על האמונה שעלינו להאמין ביכולותינו וכי עלינו לזכור תמיד שאפשר גם אחרת, שגם אם טעינו אנחנו יכולים להפיק את השיעור, את הלקח ולהמשיך קדימה בלי להישבר.

"אני מתאר בספר קרבות שבהם השתתפתי והובלתי, בעיקר בלבנון. זאת הייתה זירה שצה"ל לא ידע להתמודד איתה כי התמודדנו מול לוחמי גרילה. בחלק הזה של הספר אני מבקש להעביר מסר חשוב על מנהיגות ואני מאמין שמי שיקרא את הספר יוכל לקבל כלים גם בתחום הזה".

 

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: הלנה מגר טלמור/ עיצוב כריכה ועימוד: לירון מליח/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 176 עמודים 2023.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

הרפתקאותיו של קטינקא הציפור מאת רפי האפט

הכול כלול מאת אביחי שמידט זיכרונות מאייר בי אנד בי

מאורת הצבועים מאת ריאן כמאל