האלבום, המכתב ומה שבא אחריו מאת אורה קרופיק

 

האלבום, המכתב ומה שבא אחריו מאת אורה קרופיק


 

ספר נוער מרגש וחשוב שמתאים גם למבוגרים ומתאר סיטואציה שבטוח מתרחשת בהרבה בתים בהם קרע בין בני המשפחה גולש גם לדורות הבאים ומהווה נתק מוחלט ביניהם, מה שגורם להרבה עצב ומצוקה לכולם. זה יכול היה להימנע לו היינו חושבים רגע קדימה ומנסים להבין את הצד השני ולחשוב על הנזק שנגרם כתוצאה ממריבה, פגיעה ומחשבה רעה עליהם. התבצרות בברוגז רק מעצימה את הנזק שקשה לתקן אותו אחר כך.

אורה קרופיק מביאה ב"האלבום, המכתב ומה שבא אחריו", ספרה החדש, המרגש והמרתק לבני נוער, בהוצאת "דני ספרים", את סיפורו של אופק שחוגג בר מצווה.

 

סבתא ברוריה מגיעה לבקר אותו ונותנת לו אלבום תמונות המשלב קטעי יומן על אופק, החל מרגע לידתו ועד עכשיו. אל כריכת האלבום מצורף מכתב, וסבתא מבקשת מאופק לקרוא את המכתב רק אחרי קריאת היומן.

 

כך מתחיל סיפור משפחתי מרגש ומפתיע שמסופר לסירוגין משתי נקודות מבט שונות, זו של הנכד אופק וזו של הסבתא ברוריה. הסיפור יוביל את שניהם אל מסע פיזי ונפשי שבמהלכו אופק יגלה קשרים משפחתיים, בעקבותיהם הוא מקווה לפגוש קרובי משפחה מהעבר ולאחות מחדש נתק רב שנים.

 

כמו גיבור הספר אופק, גם אורה קרופיק, הסופרת האהובה, חוגגת "בר מצווה". זהו ספרה ה-13 לנוער, וכמו תמיד היא מצליחה בכתיבתה הכנה והנוגעת לחדור עמוק אל ליבם של הקוראים. ספריה הקודמים של אורה קרופיק, ביניהם רבי המכר "חברות עם שחר", "מריה", "לא כמו כולם", "החיים הפשוטים שלי" ו"הקול שלה", יצאו אף הם בהוצאת "דני ספרים" וזכו להצלחה בן בקופות והן בקרב המבקרים.

 

הוצאת דני ספרים/ עורך: חגי ברקת/ איור עטיפה: נעמה להב/ 144 עמודים 2023.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי