שיט בחסקה תמורת דינמיט / מאת אלי פישר

 

שיט בחסקה תמורת דינמיט / מאת אלי פישר"כשתעבור משבר אל תיתן לו להכניס אותך
לפאניקה אלא התעמת עימו בביטחון. כמעט
מכל משבר תצא מחוזק יותר. הבט במשבר כפתח
לתיקון, לשינוי ולמסלול חדש."

מי אינו מכיר בארץ את חברת ד"ר פישר, מוצריה המעולים הנושקים לעולם הטיפוח הבריאות ולעולם התינוקות מצויים בכל בית ומוסיפים רבות לרמת החיים של כולנו.

בספר זה פורש לעיני הקורא ד"ר אלי פישר מייסד החברה את מהמורות חייו, ילדותו נערותו והאיש שהינו מכל ההיבטים. אבא, בעל, איש עסקים, סטודנט, מורה, סופר ועוד.

אלי פישר הוא דמות מסקרנת שהקים במו ידיו אימפריה. מוצרים שאני וילדיי צורכים מדי יום ונהנים מאיכות ללא פשרות. מסכת חייו נפרשת לעיני הקורא בסיפורים קצרים אותם כתב על כל מה שעבר כילד ועל מה שהוא עכשיו. פישר עבר דרך נכבדה ופתלתלה מלאה מהמורות ונקודות להצלחה.

אלי פישר עלה עם הוריו בגיל שלוש מצ'כוסלובקיה ואחיו הבכור גבריאל. שפת הדיבור בבית הייתה גרמנית. המשפחה השתקעה בתל אביב והחלה להתאקלם במהרה בארץ.
הספר נע אחורה וקדימה במעגל הזמן מעניק בכל פעם נפח ומימד המעניקים לו קסם וטעם מיוחדים.
בספר מספר טיפים אותם מעניק הסופר והם משתלבים נפלא בספר: "עליך לשנות את תוכניותיך כשהתנאים משתנים או כשאתה מקבל מידע שלא היה ידוע לך כשהחלטת על פעולה כלשהי ויכולה להשפיע על תוצאות החלטתך."

הספר אינו כתוב בצורה כרונולוגית וכל זה מוסיף עניין וטעם לסיפורים הקצרים. שמו של הספר נעוץ בימים בהם היה פישר ילד סקרן שמצא נפצים פגומים אותם מסר לאביו של חברו שהשתמש בהם לצורכי דיג. תמורת המחווה אפשר האב לפישר הילד לשוט בחסקה שלו ללא הגבלת זמן מה שהיה חוויה ענקית עבורו.

הצצה ספרותית אינטימית לחייו של מדען, תעשיין וסופר ישראלי

אסופת הסיפורים "שיט בחסקה תמורת דינמיט" היא הצצה לחייו של אלי פישר הידוע כד"ר פישר. דרך הסיפורים אנו פוגשים את אלי הילד ברחובות תל אביב, את הנער בדיר הכבשים, את אלי הסטודנט, המרצה, את אלי הד"ר ועוד ועוד.

 

צבעונים הוצאה לאור/ עריכה: ד"ר לאה צבעוני/ גרפיקה: אלה רסקין/ 301 עמודים 2023.

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי