אחי אהרון ואמא בהריון מאת שרון משה

 

 

אחי אהרון ואמא בהריון מאת שרון משה

 


מאה ספרים של "אחי אהרון ואמא בהריון" נשלחו לילדי מפונים וילדי מילואימניקים שאמם בהריון.

 

סיפור משובב לב המעניק הצצה לחיי משפחה אחת הממתינה בהתרגשות ללידה השנייה ומתאר את הבת הבכורה אדר, שהיא הדוברת הראשית בסיפור שלומדת על בשרה להתמודד עם אכזבות בחיים.

המשפחה ממתינה לבן. את ההריון גילתה אדר במקרה כשתמונת האולטראסאונד הונחה בשולחן בבית באקראי. בהתחלה לא ראו את הבטן אך ככל שעובר הזמן הבטן של אמא גדלה וגדלה והבן שבתוכה גדל ביחד איתה.

אדר שואלת את אמא שלה אם בחרו כבר שם לתינוק ואמא אומרת שעדיין לא, אז אדר נרתמת למשימה ומחפשת שם הולם לאחיה הקטן שעדיין לא נולד. השם חייב להתחיל כמובן באות א' מכיוון שכל בני המשפחה ואפילו החתול בבית מתחילים באות א'.

באחד הימים בכיתה בשיעור תורה צד את ליבה של אדר השם אהרון שנכתב מהספר שמות. ההורים לא התלהבו בלשון המעטה מהשם המיושן אך השאירו פתח לתקווה עד הברית ומה שקרה בסופו של דבר לא היטיב עם אדר המתוקה.

 

איך מתמודדים עם אכזבה?

מה יקרה בסוף? ואם לא ייבחר השם שאדר רצתה, כיצד היא תגיב ומה תעשה?

בהומור, משחק וצבע, מלווים הסופר משה שרון והמאיירת שלהבתיה זיס, את אדר הגיבורה (תרתי משמע) אל הרגע שבו תיאלץ להתמודד עם עובדת החיים הכואבת - שלא הכול קורה בדיוק כמו שהיא ציפתה וחלמה.

בסוף הספר יוכלו ההורים לקבל הדרכה וכלים מעשיים להתמודדות עם רגש האכזבה של ילדיהם, מאת מדריכת ההורים - עדי הרפז.

"אחי אהרן ואמא בהריון" הוא ספרו התשיעי של משה שרון, וספרו השני לילדים. קדם לו "הנסיך קוקוריקו".

 

הרקע לכתיבת הספר: באחת מסדנאות לכתיבת ספרי ילדים בהן השתתף משה שרון, הוא נזכר שכשהיה בן תשע אמא שלו נכנסה להריון. הוא לא זוכר למה, אבל סוגיית השם לאחיו הקטן הטרידה אותו מאד. הוא רצה שיקראו לו "איתן" וניסה לשכנע את הוריו בכל הכוח. בתור ילד, הוא היה משוכנע שהוא זה שמחליט...

 

על הסופר

משה שרון, סופר, מאמן אישי וזוגי ומרצה מבוקש, נשוי לנעמי ואב לארבע בנות. יליד יקנעם עילית. מתגורר כיום בראש העין. עוסק בלימודי יהדות, חסידות וקבלה מעל עשרים שנה. בעל אתר אינטרנטי ללימוד קבלה אליו נכנסים עשרות אלפי איש בחודש מכל העולם. בין תלמידיו לא מעט מפורסמים: רמי קליינשטיין, נתי רביץ, עדן הראל ועודד מנשה, צופית גרנט, רותם זיסמן-כהן וגאלה קוגן.

בהרצאותיו, כמו בספריו, הוא עושה חיבורים בין עולם הקואוצ'ינג והפסיכולוגיה – הרקע האקדמי שלו – לבין יהדות, חסידות וקבלה. בנוסף, בשמונה השנים האחרונות, מכשיר מאמנים ומטפלים אישיים וזוגיים ברוח הקבלה והיהדות, במסגרת בית ספר שהקים בשם "טוב ומיטיב".

שרון הוא בוגר בית הספר לכתיבה של אשכול נבו ואורית גידלי, בסדנאות כתיבה למבוגרים ולילדים.

הוצאת פראג/ עורכים: יותם שווימר ואפרת משה/ מאיירת: שלהבתיה זיס/ ללא ממוספר 2024.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי