מילה אחת, סיפור שלם מאת אורה קרופיק

 

 

מילה אחת, סיפור שלם מאת אורה קרופיק


 

ספר אקטואלי ומרגש מאוד מהתקופה האחרונה בה מדינתנו עברה טלטלה עזה עם הטבח הנורא בצפון. מילה הדוברת העיקרית בסיפור היא הבת הקטנה במשפחה. אביהן עזב את הבית מזמן והיא נותרה בגיל רך עם אמה ושתי אחיותיה הגדולות. כשפרצה המלחמה בשביעי לאוקטובר אמה של מילה מתקשה להכיל את העולם שהתנפץ לרסיסים והיא לוקחת את בנותיה בדחיפות וביום בהיר אחד ליפן הגדולה.

למרות הסיטואציה הקשה בה נסעו בנות המשפחה ליפן. החוויה שהן עוברות שם עד הסוף הבלתי צפוי של הנסיעה ממש גרמה לי לרצות לנסוע ולחוות את יפן דרך עיניהן. המסע הכפוי של מילה ומשפחתה והרצון להתרחק מהתופת מוליד נקודות אור לחבריה שנשארו בארץ. התמונות והסרטונים שהיא מעלה מיפן ממתיק ולו במעט את השהות בארץ לחבריה וכל זאת בזכות הטכנולוגיה הממכרת.

אורה קרופיק מביאה ב"מילה אחת, סיפור שלם", ספרה החדש, המרגש והמרתק לבני נוער, בהוצאת "דני ספרים", את סיפורה של מילה, ששבועיים בלבד לאחר שאופק מציע לה חברות והכל נראה מושלם, מילה מוצאת עצמה, בניגוד לרצונה, על טיסה למקום הכי רחוק בעולם – יפן.

 

אמא של מילה אינה יכולה לשאת את מאורעות השבעה באוקטובר, והיא לוקחת איתה את מילה בת השלוש עשרה ואת שתי אחיותיה הגדולות להתאוורר בין הגנים והמקדשים של ארץ השמש העולה.

 

ואז מגיעה הידיעה שהופכת את עולמן: אביה של מילה, שהקשר עמו נותק בעקבות משבר משפחתי, נפצע בעזה ועליו לעבור תהליך החלמה ארוך. האם עקב כך תחזור המשפחה ארצה? איך תתמודד מילה עם המצב המורכב? האם תצליח לחדש את היחסים עם אביה ולפתוח דף חדש?

 

מתוך הספר: "מילה, איפה את? את בסדר? תעני לי, אני דואג." "היי אופק. אל תדאג, אני בסדר." "עם המלחמה הזאת, אני כבר משתגע. איפה את?" "אתה לא תאמין, אני ביפן..."

 

"מילה אחת, סיפור שלם" הוא ספרה ה-15 לילדים ולנוער של אורה קרופיק, סופרת רבי המכר האהובה. כמו בכל ספריה, גם כאן היא מצליחה, בכתיבה מרגשת וחדת אבחנה, להיכנס אל נבכי נפשה של הגיבורה ואל לבבותיהם של הקוראים. ספריה הקודמים של אורה קרופיק, ביניהם "חברות עם שחר", "לא כמו כולם", "הקול שלה" ו"האלבום, המכתב ומה שבא אחריו", יצאו אף הם בהוצאת "דני ספרים" וזכו להצלחה גדולה בקרב המבקרים והקוראים כאחד.

 

הוצאת דני ספרים/ עורך: חגי ברקת/ איור עטיפה: נעמה להב/ 144 עמודים 2024.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי