הנהר הטוב מאת שרון גרינברג

 

הנהר הטוב מאת שרון גרינברגספר מעורר השראה הכתוב בדייקנות ומעודד אותנו לפעול מתוך הטריגרים הרבים המופיעים בחיינו. הנהר בסיפור הוא מטפורה של אזור הסיבולת שלנו מתוכו אנחנו מתפקדים משחקים ולומדים על עצמנו ועל העולם. גיבורת הסיפור היא עלומת שם ויכולה להיות כל אחד מאתנו. עוד מטפורה חזקה המופיעה בסיפור היא הסירה שמורכבת מחלקים שונים המצויים בתוכנו. כמו החלק המתריע בפני סכנות או החלק שרוצה שהכול ילך חלק ומושלם.

"הנהר הטוב" מאת שרון גרינברג בהוצאת ספרי ניב, הוא ספר מתנה נפלא המחייה רצף של חוויות פנימיות מחיי היום-יום אשר בעבור רבים מהווה חסם לתנועה ולהתפתחות בחיים.

יחד עם גיבורת הסיפור אנחנו עוברים מסע היכרות עם תגובות הגוף, הרגש וההתנהגות, ומנווטים בנהר המגיב לתחושותיה.

זהו הספר הראשון, המתאים לכל גיל, המנגיש את מושג "חלון הסיבולת" - הטווח שבו כל אחד מאיתנו יכול לשאת קושי ולהמשיך לתפקד.

במהלך המסע בנהר מוצגות באופן חווייתי תמונות נפשיות על רצף שנע בין בדידות לשותפות, בין זרימה שקטה להתנגשות, בין רעש פנימי להקשבה ובין פעולה להתבוננות. בסופו של הספר מוצעים עבור הורים, מטפלים ואנשי חינוך טיפים ורעיונות נוספים המאפשרים את הרחבת המחשבה על חלון הסיבולת.

מתוך הספר: כְּשֶׁמָּצָאתִי אֶת עַצְמִי שָׁם, בְּאֶרֶץ הָאֵשׁ, צָמוּד לְהָרֵי הַגַּעַשׁ וְהַלַּבָּה, נַעֲשָׂה לִי חַם וּמַחֲנִיק וְהַלֵּב שֶׁלִּי פָּעַם מַהֵר מְאוֹד. הַכֹּל נַעֲשָׂה יוֹתֵר מִדַּי בִּשְׁבִילִי, רָצִיתִי לִבְרֹחַ מֵהַסִּירָה, מֵהַנָּהָר, מִכֻּלָּם. בָּא לִי לִצְעֹק, “תַּעַזְבוּ אוֹתִי כְּבָר! אֲנִי לֹא יוֹדַעַת לְנַוֵּט!״

לאורך כל הספר מופיעים איורים מקוריים, נפלאים וססגוניים שאייר שגיא מישבסקי ומוסיפים לייחודיות שלו.

שרון גרינברג היא פסיכולוגית קלינית, מומחית ומדריכה ב־ CBT וממייסדות מרכז שי־רני לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי. שרון מטפלת ומלווה משפחות כבר יותר משלושים שנה במציאות החיים הקשה והמאתגרת לעיתים. "הנהר הטוב" הוא ספר הביכורים שלה.

הוצאת ניב/ איורים: שגיא מישבסקי/ כריכה ועימוד: לירון מליח/ עריכה: מולי גולדברג/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ לא ממוספר 2024.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי