סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

 

סיפור משל בעל מוסר השכל

מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה



סיפור מתוק צבעוני ומתגלגל המכיל בתוכו מסר ענק לכל ילד ומבוגר. כולנו שונים ודומים, מיוחדים בדרכנו ושווים מאוד. קשת הצבעים של הכדורים מכילה בתוכה ייחוד לכל צבע, הם שמחים ועליזים עד שמגיע אליהם חבר חדש שנראה כל כך שונה והם לא מקבלים אותו לחבורה עד שקורה משהו שגורם להם לראות אותו באור אחר רך ומקבל.

 

"מתגלגלים בצבעים" מאת נירה ביידה בהוצאת הספרים אוריון, הוא ספר ילדים מקסים וחשוב - סיפור משל בעל מוסר השכל.

 

הסיפור מדבר על קושי, על חוזקה ועל אחדות באמצעות משל הכדורים והצבעים. יש בו קריאה לקבלת השונה, לחברות, לעזרה הדדית, לראות את נפלאות הבריאה ולהבנה שכל הצבעים חשובים בחיינו, וכן יש בו התייחסות לכוחה של מילה להרוס ולכוחה של מילה לבנות ולהחיות.

 

בספר מתואר משחק של כדורים בצבעים שונים המתגלגלים וקופצים בשמחה רבה עד שמופיע יצור לא מוכר בצבע אחר, נבדל ונפרד מכל שאר הכדורים.

 

משל הכדורים והצבעים מטרתו ללמד אותנו להיות באחדות כי כולנו שונים, אז בואו נהיה מאושרים בעושר של צבעים.

 

הספר כולל פעילות בצבעים להעצמה ולהצלחה: לצבע יש כוח להשפיע על מצב הרוח והוא מרפא גוף ונפש. באמצעותו אפשר ללמוד על תכונות הנפש, להתחבר למהות - לרגשות, למחשבות ולמעשים, להתפתח ולצמוח ומומלץ לעשות שימוש נכון בצבעים לטובת האדם.

 

מתוך הספר: "כַּדּוּרִים שֶׁל שִׂמְחָה בְּכָל מִינֵי צְבָעִים יוֹצְאִים לַחֲגִיגָה. לְפֶתַע מַגִּיעַ זָר, יְצוּר לֹא מֻכָּר, מְשֻׁנֶּה וּמוּזָר – מָה בְּדִיּוּק שָׁם קָרָה? הַאִם יְקַבְּלוּ אוֹתוֹ לַחֲבוּרָה?"

 

לאורך כל הספר מופיעים איורים מקוריים, נפלאים וססגוניים שאיירה אינה קצב, המוסיפים לייחודיות שלו.

נירה ביידה עוסקת בתחום החינוך יותר מ- 3 עשורים, בעלת תוארM.A  בחינוך במגמת טכנולוגיות למידה, מאמנת בצבעים ומדריכה לאומנות משקמת. "מתגלגלים בצבעים" הוא ספרה הראשון והוא עיבוד חדש של סיפור שכתבה נירה בקורס אומנות במכללה האקדמית בית ברל בשנת 2008.

 

נירה ביידה: "הספר יצא לאור נוכח העלייה במצוקה הנפשית, בחרמות ובביוש, שיימינג ומוקדש לבריאות הנפש ולמיגור הסטיגמה. זהו חלק מרעיון לעיצוב עתיד רצוי בחינוך שהוצג בפורמט דיגיטלי בביאנלה 2022 בירושלים בבנייני האומה. קהל היעד של הספר הוא אנשי חינוך ותלמידים. יוכלו למצוא בו עניין העוסקים ברוח, בספרות ובאומנות וכל חובבי המשלים. האיורים המרהיבים בספר מרגשים ומלהיבים, במיוחד לילדים בגיל הרך והתובנות מתאימות לכלל הקוראים".

 

הוצאת אוריון/ איורים: אינה קצב/הפקה: אורלי לוי/ 24 עמודים2022.

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי