אהבותיו של אלכס מאת פרופ' דב בהט

 

אהבותיו של אלכס מאת פרופ' דב בהטספר אהבות מרתק מתחילתו ועד סופו שגמעתי בזמן קצר ומראה את תהפוכות החיים ורחשי הלב המתחוללים בלב הגיבורים ואיך החלטה אחת נמהרת משנה את חיי כולם. גם השנים שעוברות לא מצליחות להשכיח את מרירות הלב ואיך הכלי כל להיראות אחרת.

"אהבותיו של אלכס" מאת פרופ' דב בהט, בהוצאת ספרי ניב, הוא רומן מרתק ומרגש, סיפור קצר שייקח אתכם למסע פילוסופי בתהומות הנפש ויחזיר אתכם לחיים קצת יותר אופטימיים בהרבה יותר אמונה באהבה.

האהבה בין בני אדם בדומה לאהבה בין כל יתר היצורים שנבראו היא התכונה העיקרית שמנחה אותנו בחיים והיא שולטת במעשינו.

בספר תיאור עלילותיו של גבר בשם אלכס משלבי התיכון ועד הגיעו לגיל השלישי בדגש על הרפתקאותיו ביחסים בינו לבינה. סיפורו הוא קפסולת חיים דמיונית של אחד ממיליארדי הגברים שעולים ויורדים בעליות ובמורדות של פני כדור הארץ שלא יכולים לענות על השאלה האם סביבם נעשים דברים טובים או רעים.

פרופ' דב בהט, תושב עומר, אב לשלושה בנים וסב לשמונה נכדים, סיים תואר שני בגאולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים ודוקטורט באוניברסיטת מלבורן באוסטרליה. הוא עבד כחוקר בכיר במכון הישראלי לקרמיקה וסיליקטים בטכניון ושימש רקטור אוניברסיטת בן-גוריון. תוצאות עבודות המחקר שלו, המאמרים, הפטנטים והספרים שכתב בתחום הם אבן דרך עולמית במדע הגיאולוגיה בעולם כולו. מלבד המשימות האקדמאיות בהן עסק פרופסור דב בהט שכללו הוראה, מחקר מדעי וניהול אקדמאי, הוא עסק גם בעבודות בתחומי המדע השימושי. עבודות אלה היו קשורות בעיקר בייצור מוצרי זכוכית וקרמיקה שבוצעו במפעלים תעשייתיים בנגב. עבודתו כללה גם פיתוח זכוכית בעלת תכונות מיוחדות לרפאל לשימושו של חיל האוויר.

מאז יציאתו לגמלאות בשנת 2004 ועד 2017 לימד בהתנדבות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מאז ועד היום מקדיש את רוב זמנו לכתיבת ספרי פרוזה ושירה כשהוא מתמקד , בשלוש סוגות: רומנים, שירים וסיפורים קצרים. הוא גם ממשיך לעסוק בגיאולוגיה.

 

הוצאת ניב/ עריכה: ד"ר פנינה אברמסון/ עיצוב כריכה ועימוד: אנסטסיה כץ/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 73 עמודים 2024.

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי