פיברומיאלגיה – אתגרים התמודדות טיפול וזכויות

 

פיברומיאלגיה – אתגרים התמודדות טיפול וזכויות

בעריכת פרופ' יהודה שינפלד, פרופ' הווארד עמיטל, עו"ד אלי לוטן, שרון גורספר נהיר ובהיר שנחוץ בכל בית המתאר בצורה מקצועית וברורה את התסמונת המטרידה שנקראת פיברומיאלגיה. מילה שרבים מתקשים להגות אך מרגישים אותה היטב על בשרם. עד לאחרונה תלונות עליה של חולים נחשבו כלא אמינות ומוטלות בספק. אך עם התקדמות הרפואה נודע שאכן מוצדקים התלונות החולים ואכן יש מחלה בשם כזה שרבים הם הנפגעים ממנה.

"פיברומיאלגיה - אתגרים, התמודדות, טיפול וזכויות" בעריכת פרופ' יהודה שינפלד, פרופ' הווארד עמיטל, עו"ד אלי לוטן, שרון גור, בהוצאת ספרי ניב, הוא הספר הראשון שעוסק באופן מקיף ומקצועי בתסמונת הכאב – פיברומיאלגיה.

פיברומיאלגיה היא תסמונת כאב כרונית שגורמת לייסורים ולעיתים אף לנכות. זוהי מחלה שכיחה ביותר שגורמת לכאבי גוף מפושטים, לעייפות טורדנית ולליקוי בשינה ולעתים קרובות בתסמינים נוספים ככאבי בטן, שלפוחית רגישה כאבי ראש ותסמינים נוספים אחרים. יש חולים שמדווחים על נסיגה בחדות הזיכרון והחשיבה ועל קושי בריכוז.

בספר זה יכולים הקוראים להציץ על הגורמים שמובילים להיווצרות התסמונת ובו תיאור המרקם הסבוך של הופעה מקבילה של תסמונת הפיברומיאלגיה עם מחלות כרוניות או זיהומיות אחרות.

בספר זה מידע חשוב ועדכני שנוגע לפיברומיאלגיה שכולל ידע מקיף החל מההיסטוריה דרך הכלים לאבחון, אופן הטיפול וההתמודדות עם המחלה וכלה במימוש זכויות בביטוח לאומי. כן יש בו פירוט נרחב אודות עמותות החולים שמסייעות ועוד פרטים רבים וחשובים נוספים.

כותבי הספר התמודדו עם האתגרים המורכבים של קידום בריאותם של הלוקים בתסמונת לצד התמיכה במחיר שהם משלמים בפן של תפקוד אל מול נכות.

כותבי הפרקים הם רופאים ואנשי מקצוע מובילים בתחומם שחברו יחדיו כדי לתת לקורא תמונה עדכנית של הטיפול המיטבי בלוקים בפיברומיאלגיה.

נוסף לכך ספר זה הוא פרי יוזמתם של חברי עמותות החולים עינבר ואס"ף שיחד עם הכותבים שתרמו לספר זה, חפצים להעלות את המודעות לתסמונת, לתאר את הסיבות שמובילות להתפתחותה ואת האופן שיש לטפל בה ולהבהיר את המשמעויות ואת ההשלכות החברתיות והמשפטיות של המחלה.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: גלי תל אורן/ עיצוב כריכה ועימוד/ נטלי קלוג, סטודיו לעיצוב/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 331 עמודים כולל מקורות 2024.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי