אאוטסיידרית – ניחוחות של תקווה מאת אלמה סול

 

אאוטסיידרית – ניחוחות של תקווה מאת אלמה סולבדואים של הדרום אינם כמו הבדואים של הצפון, מבחינת מנהגים ואורח חיים. כך חווה על בשרה גיבורת הספר מהדרום שנישאת לבן משפחה אמיד מהצפון שבהתחלה מצטייר כבחור טוב עד שהתקפי הזעם שלו אחרי החתונה ובמהלך ההיריון של בתם, מרקיעים שחקים. אלימות מילולית ופיזית, קנאה זוועתית ורוע בלתי נתפס שמוליד מחוות פיוס שמחזיקות מעמד ימים ספורים.

הספר נועד לנשים חזקות שרוצות לצאת ממעגל האלימות ולפצוח בחיים טובים המגיעות להן!

"אאוטסיידרית: ניחוחות של תקווה" מאת אלמה סול בהוצאת ספרי ניב, הוא רומן מרגש שמציג את סיפור חייה של אלמה כאאוטסיידרית מבחינה תרבותית ומסורתית בעלת אופי ואופק מחשבה שונה משאר בני העדה שלה.

אלמה נולדה למשפחה ערבית בדואית, אך היא לא מרגישה שייכת – היא מורדת תמיד ויוצאת נגד התרבות ולרוב משלמת על כך ביוקר.

למרות שבספר מוצגת החוויה האישית של גיבורת הספר האאוטסיידרית שנפגעה מאלימות של בן הזוג, הוא מיועד לכל הנשים ללא הבדל דת או גזע כי אלימות כלפי נשים היא תופעה אוניברסלית שחוצה מגזרים, עדות ומעמד חברתי.

בספר מוצגים הדפוסים החוזרים ונשנים של מערכת יחסים אלימה והתסמינים המקדימים אצל גבר אלים – איך חושב גבר אלים, מה הצעד הבא שלו וכיצד נפגעת האלימות מרגישה ופועלת במערכת יחסים אלימה. בספר מוצגת הדרך הטובה והחכמה ביותר לצאת ממעגל האלימות.

מתוך הספר: "בתקופה האחרונה אני תוהה אם אני בסדר, נפשית. איך אני שותקת על אלימות כזאת? אני לא מסתפקת רק בשתיקה אלא אפילו מאשימה את עצמי, אני באמת מרגישה שאני זאת שאחראית לכל המאורעות האלה. ומה שבאמת מפחיד אותי זה שאני אוהבת את הרגע הזה בו אנחנו מתפייסים אחרי כל ריב, איך שהוא מחבק אותי חזק ומבקש סליחה. ומה איתה? היא גדלה בתוכי כל חודש, שומעת ומרגישה את כאבי. שומעת את הצעקות ואת החבטות הפוגעות בגופי, למה לה לבעוט בי כל פעם מחדש אחרי כל צעקה ובכי? מרגיעה אותי הקטנה הזאת שהכול יהיה בסדר, אימא אני איתך!
היום אני אומרת סליחה? לסבול בשקט? על מה את מדברת? אני חייבת לסבול, למה אני חייבת לשתוק? אני זאת שסובלת ולא הוא. אם אשתוק המצב יישמר ולא ישתנה כי גבר אלים לא משתנה, מניסיון אני אומרת, חוויתי ושמעתי את זה על בשרי. אני רוצה לחיות בכבוד ובשקט נפשי, מגיע לי אחרת, מגיע לי לחיות בכבוד".

אלמה סול היא סופרת צעירה ברוחה ובנפשה, בשנות העשרים לחייה שמגדלת לבד את בתה. היא פעילה חברתית בנושא אלימות נגד נשים ועזרה לנפגעות אלימות רבות לצאת ממעגל האלימות. סול מקווה ששני התארים האקדמיים שלה יסייעו לה למצוא מענה הולם למיגור האלימות כלפי נשים, היא נאיבית ושואפת לשלום עולמי. סול נלחמת על זכויותיהן של נשים נפגעות אלימות באמונה כי אדם שחווה את הכאב על בשרו ידע לתת את המענה הטוב ביותר. סול היא יזמית שמנסה להוציא לפועל את הפטנט שלה להגנה על נשים מפני אלימות.

אלמה סול הוא שם עט. עם הזמן לאחר שהספר יראה אור ייתכן שתציג את עצמה בשמה האמיתי. אף פעם לא מאוחר מדי לפקוח עיניים ולבחור בחיים. אם יגיע הספר לידיים הנכונות, הוא עשוי להציל חיים. אאוטסיידרית – ניחוחות של תקווה הוא ספרה הראשון.

הוצאת ניב/ עריכה: רונית לוי/ עיצוב כריכה ועימוד: אנה איבניד/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 91 עמודים 2024.

 

 

 

 

 

 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי