ההיסטוריה העתיקה של גמורטו ותו'סה מאת ליבי ליבנה בן הרוש

 

ההיסטוריה העתיקה של גמורטו ותו'סה מאת ליבי ליבנה בן הרושספר נוער מקסים שנכתב מתוך דמיונה הפורה של המחברת כשהיא בת 11 בלבד. בשפה עשירה וקולחת מגוללת המחברת הצעירה את קורות יושבי הכפר בגמורטו. את תושיית דיירי הכפר ואת הדילמות הפרטיות תוכלו לקרוא ולהשאב לסיפור המקסים.

"ההיסטוריה העתיקה של גמורטו ותו'סה" מאת ליבי ליבנה בן הרוש בהוצאת ספרי ניב, הוא ספר נוער מקסים ומרתק.

בגמורטו, כפר קטן ששוכן מעבר להרים ליד הים מתנהלים  החיים בנעימים. גמורטו הוא כפר מיוחד בו חיים בהרמוניה כל היצורים, קסומים ולא קסומים - כל אחד מתקבל לכפר בברכה.  בת׳וסה, העיר הסמוכה, נעשים החיים יותר קשים מאז הגעתו של המלך ג׳ון החמדן שתפס במרמה את השלטון בעיר והוא איים גם על גמורטו. טמבו, נער צעיר מהכפר הבין שעליו לעשות מעשה כמצוות אביו. הוא גייס לוחמים והצליח לגרש את ג'ון בעזרת חברים, אבל זאת רק ההתחלה. כשג'ון ניסה לתקוף שוב – חיכתה  לו הפתעה.

 

מתוך הספר: "מזג האוויר היה צונן, אך השמש זרחה. תושבי גמורטו היו עסוקים בענייני היום־יום. ילדים שיחקו ברחובות והייתה הרגשה נעימה באוויר. לפתע נשמעה צעקה חזקה. אנשי גמורטו ראו צבא גדול של אורקים וענקים רעים משבט אורקו".

 

ליבי ליבנה בן הרוש הייתה בת 11 כשפרצה מלחמת אוקטובר 2023 . זאת הייתה הפעם הראשונה שחוותה מצב כה מורכב. היא חיפשה דרך להחזיר לעצמה שליטה במציאות המורכבת שחוותה והחליטה לכתוב ספר שנובע מעולמה הפנימי העשיר בו הדברים יותר ברורים. בספר מוצגים הערכים עליהם גדלה שהם בראש מחשבותיה בעקבות המלחמה הזאת - ערכים כמו אפליה מגדרית, אחדות, עשייה משמעותית למען הזולת, ערך חיי אדם והאפשרות לחיות חיים שקטים ובטוחים. היא החליטה שהיא רוצה לשתף כמה שיותר אנשים בעולם זה כדי להקל גם עליהם.  "ההיסטוריה העתיקה של גמורטו ותו'סה" הוא ספר הביכורים שלה.

הוצאת ספרי ניב/ עריכה: יואב זומר/ איורים
: אורי ליבנה/ עיצוב כריכה ועימוד: אנסטסיה כץ/ הפקה ועיצוב גרפי: ספרי ניב/ 101 עמודים 2024.

 

"ההיסטוריה העתיקה של גמורטו ותו'סה" מאת ליבי ליבנה בן הרוש. איורים: אורי ליבנה. הוצאת ספרי ניב, 103 עמודים. מחיר לצרכן 78 ₪. להשיג באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/ ובחנויות הספרים המקוונות.

לפרטים נוספים

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

אהבת שרה מאת יואל דרוקר

סיפור משל בעל מוסר השכל מתגלגלים בצבעים מאת נירה ביידה

דרך ארץ בדרך לאינסוף מאת גבריאל פולונסקי